Lietuvos ledo ritulio čempionato finiše – Kauno „Bizonų“ triumfas

Nacionalinės ledo ritulio lygos (NLRL) „B“ grupės finale Kauno „Bizonai“ po kietos kovos rezultatu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) nugalėjo Vilniaus „Ice Wind“ komandą ir iškovojo aukso apdovanojimus.
Kauno „Bizonų“ ledo ritulininkai.
Kauno „Bizonų“ ledo ritulininkai. / hockey.lt nuotr.

Kauno ekipa nuo pirmųjų rungtynių žaisdama dviem penketukais minučių pasiūlė varžovams didžiulį tempą, kurio vilniečiai nesitikėjo. „Bizonai“ buvo aktyvesni ir dažniau atakavo varžovų vartus, o viena ataka pirmajame kėlinyje baigėsi įvarčiu.

Ir antrasis kėlinys vyko tuo pačiu scenarijumi – „Bizonai“ žaidė sumaniau, o gynyboje nedarė klaidų. Įmušę dar vieną įvartį, kauniečiai sustiprino savo pozicijas kaunantis dėl pergalės, tačiau netrukus po „Icre Wind“ atsakomojo įvarčio intriga paaštrėjo.

Trečiajame kėlinyje Kauno „Bizonai“ dar kartą įgijo dviejų įvarčių persvarą, tačiau „Ice Wind“ besibaigiant trečiajam kėliniui vėl sušvelnino skirtumą iki minimumo.

Paskutinės rungtynių minutės buvo karštos. Vilniečiai pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau iš to nieko neišpešė – „Bizonai“ gynėsi nepriekaištingai ir iškovojo pergalę, o tuo pačiu ir Nacionalinės ledo ritulio lygos „B“ grupės apdovanojimų vardus bei 2000 litų čekį.

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas „bizonas“ Gintaras Šabūnas, geriausiu vartininku – Boleslovas Konopackis („Ice Wind“), geriausiu gynėju – Artūras Gavrilovas („Bizonai“), puolėju – Nikolajus Sidorovas („Ober – Haus“).

„Bizonai“: Gintaras Šabūnas 2, Tomas Budrauskas 1 įvartis.

„Ice Wind“: Andrejus Milevskis, Nerijus Pranckus po 1 įvartį.

Dvikovoje dėl bronzos apdovanojimų Panevėžio LRK „Olimpas“ nerado vaistų prieš galingą Vilniaus „Ober – Haus“ puolimą. „Ober – Haus“ komanda iškovojo pergalę rezultatu 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)  ir pasipuošė bronzos apdovanojimais.

Vilniečiai jau per nepilnas keturias minutes pelnė tris įvarčius, tuo priblokšdami varžovus. Vėliau rungtynės išsilygino ir komandos apsikeitė įvarčiais.

Antrajame kėlinyje „Olimpas“ turėjo progų perlaužti rungtynių eigą, tačiau neišnaudojo progų, o vėliau praleido patys du įvarčius ir leido sostinės komandai lengviau atsipūsti – 6:1.

Trečiajame kėlinyje intrigos nebebuvo – Vilniaus ekipa pergalingai baigė rungtynes dar labiau padidinusi skirtumą.

„Ober – Haus“: Artūras Adomavičius 2, Vytautas Šalengas, Kazimieras Vasilevskis, Nerijus Juškaitis, Jevgenijus Kirilovas, Aleksas Korsakas, Ivanas Reisas po 1 įvartį.

„Olimpas“: Deividas Kuneikis, Darius Trukšnys po  įvartį.

Šiomis rungtynėmis finišavo pirmasis NLRL sezonas, kuriame dalyvavo 27 komandos iš visos Lietuvos. Didžiulį susidomėjimą sukėlęs Lietuvos čempionatas kitais metais turėtų sulaukti komandų iš Kaliningrado srities (Rusija) bei Latvijos.