Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ledo ritulys tikisi, jog iš Vokietijos ateis gera žinia Kaunui

Kitąmet Lietuvos ledo ritulio rinktinėje turėtų žaisti Darius Kasparaitis ir Dainius Zubrus
Kitąmet Lietuvos ledo ritulio rinktinėje turėtų žaisti Darius Kasparaitis ir Dainius Zubrus
Šaltinis: 15min
1
A A

Nors šiuo metu vyksta pasaulio ledo ritulio čempionatas, artimiausios dienos bus itin svarbios iš šią kovingą sporto šaką mėgstantiems lietuviams. Penktadienį Kelne turėtų paaiškėti, ar Lietuvai bus suteikta teisė rengti 2018 metų pasaulio čempionato 1-ojo diviziono B grupės turnyrą, kuriame turėtų žaisti ir ryškiausios mūsų šalies ledo ritulio žvaigždės.

Petras Nausėda trečiadienį iškeliavo į Vokietiją, turėdamas didelių vilčių iš ten parvežti svarbią žinią Lietuvai.

Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Kelne dalyvaus Tarptautinės ledo ritulio federacijos kongrese, kur penktadienį turėtų paaiškėti, ar mūsų šalis įgis teisę kitąmet pas save surengti aukšto lygio ledo ritulio kovas.

„Didelė tikimybė, kad mums pavyks, – trečiadienį sakė P.Nausėda. – Esame parengę namų darbus ir turime geras galimybes“.

Esame parengę namų darbus ir turime geras galimybes

Lietuvos argumentai gauti teisę rengti pasaulio čempionato 1-osios grupės B diviziono varžybas yra patirtis ir jaunystė.

Tokios pirmenybės jau buvo surengtos sėkmingai 2014 metais Vilniuje, kur „Siemens“ arenoje tūkstančiai žiūrovų sukūrė smagią atmosferą, kokios kartais trūksta tokio rango ledo ritulio varžybose – pavyzdžiui, praėjusį mėnesį Belfaste akis badė apytuštės tribūnos.

Ledo ritulį žaidžiančių vaikų skaičius auga Lietuvoje, o tai irgi svarbus argumentas tikintis palankaus sprendimo Kelne.

Alfredo Pliadžio nuotr./Lietuva – Kroatija
Alfredo Pliadžio nuotr./Lietuva – Kroatija

Be to, realu, jog kovoje dėl teisės rengti turnyrą Lietuva neturės varžovų.

Nyderlandai buvo pateikę paraišką, bet praėjusį mėnesį šios šalies komanda iškrito iš 1B grupės ir kitąmet žais žemesnio rango varžybose nei mūsų šalies ledo ritulininkai.

Lietuviams nerimą kelia Japonija, kuri lyg ir svarstė apie galimybę organizuoti pirmenybes ir būtų turėjusi svarbių kozirių rankovėje.

Tačiau P.Nausėdos teigimu, bent jau iki trečiadienio Japonija nebuvo pateikusi paraiškos.

Ledo ritulys atkeliautų į Kauno „Žalgirio“ areną

Jei Lietuva gaus teisę rengti pasaulio 1B grupės varžybas, jos kitų metų pavasarį vyktų Kaune.

Šiuo matu orientuojamės į Kauną. Ten tokio turnyro nėra buvę

„Šiuo metu orientuojamės į Kauną. Ten tokio turnyro nėra buvę, o miesto vadovybė rodo didelį dėmesį ir norą“, – sakė „Hockey Lietuva“ vadovas. Jis įsitikinęs, jog kliūčių susitarti dėl „Žalgirio“ arenos, kurioje telpa 15 tūkst. žiūrovų ir kurios šeimininku yra Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas, neturėtų kilti. Ledo ritulio šešių komandų 1B grupės varžybos vyksta vieną savaitę.

Kita vertus, dar nėra atmesti ir Vilnius bei Klaipėda – miestai, kuriose taip pat yra didelės arenos.

Svajotų apie pirmąją vietą

Jei Lietuvos ledo ritulio asociacija gautų teisę surengti pirmenybes, ji pasirengusi suburti visą savo žvaigždyną.

20 metų NHL trukusią karjerą pernai baigęs 38 metų Dainius Zubrus yra pasiryžęs grįžti iš atostogų ir vėl pasirodyti su Lietuvos rinktinėje, kurioje pastarąjį kartą žaidė 2014 metais Vilniuje.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dainius Zubrus su šeima
Alfredo Pliadžio nuotr./Dainius Zubrus su šeima

Kitas buvęs NHL senbuvis, 44 metų Darius Kasparaitis, profesionaliai nebežaidžia nuo 2009 metų, bet anksčiau Rusijos rinktinei atstovavęs gynėjas ketverius pastaruosius metus atvykdavo sužaisti bent po vieną mačą Lietuvos ledo ritulio lygoje, kad įgytų teisę pirmą kartą užsivilkti savo gimtosios šalies aprangą oficialiose varžybose.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Kasparaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Kasparaitis

Jei dar žemesnės JAV ledo ritulio lygos San Fransisko klube „Barracuda“ rungtyniaujantis vartininkas Mantas Armalis prisidėtų, vokiečio Berndto Haake treniruojama mūsų šalies rinktinė įgytų geras galimybes pasiekti daugiau nei 1B pirmenybių bronzos medaliai – juos lietuviai iškovojo pastaruosius ketverius metusi iš eilės.

„Dainius Zubrus, Darius Kasparaitis, – 2018 metų sudėtį planavo P.Nausėda. – Jei dar Mantą Armalį prisiviliotume iš Amerikos...

Bet pirmiausia reikėtų žengti pirmą žingsnį – gauti teisę rengti čempionatą. Apie kitus žingsnius galėtume pagalvoti paskui, kaip ir apie pirmąją vietą turnyre.“

Pirmoji vieta atvertų vartus į 1-ojo diviziono A grupę, kurioje šešios komandos kasmet kovoja dėl kelialapio į elitines pasaulio pirmenybes.

Lietuvos ledo ritulininkai varžosi trečiajame pagal lygį čempionate, kuriame susirenka 23–28 pozicijų pagal reitingą pasaulio komandos. Kitąmet 1B varžybose žais Lietuva, Ukraina, Japonija, Kroatija, Estija ir Rumunija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką