Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 27d. 12:04

Lietuvos šokėjai ant ledo: „Lygiuojamės į rusus ir amerikiečius“

Saulius Ambrulevičius ir Taylor Tran
S.Ambrulevičiaus asmeninė nuotr. / Saulius Ambrulevičius ir Taylor Tran

Europos dailiojo čiuožimo čempionate antrus metus iš eilės šokių ant ledo varžybose išvysime Saulių Ambrulevičių ir jo partnerę amerikietę Taylor Tran. Lietuvos duetas Jungtinėse Amerikos Valstijose treniruojasi su geriausiais planetos čiuožėjais, tačiau prilygti jiems dar negali. Pora sunkiai dirba, kad ši praraja taptų mažesnė.

S.Ambrulevičius ir T.Tran jau išbandė Bratislavos ledą ir su nekantrumu laukia Europos dailiojo čiuožimo starto. Po treniruotės Lietuvos pora atidžiai stebėjo, kaip savo programas šlifuoja konkurentai.

„Konkurentai? Ne. Daugelis jų yra mūsų bičiuliai, juk kartu treniruojamės visą sezoną ir puikiai vieni kitus pažįstame“, – tikina Saulius ir rodo pirštu į Rusijos poras, kurios netrukus prasidėsiančiame čempionate bus vienos favoričių iškovoti medalius.

Lietuvos pora kasdien gali stebėti, kaip ant ledo dirba šokėjų elitas. Ne tik rusai, bet ir amerikiečiai ar kanadiečiai. Detroitas – garsiausių pasaulio ledo šokėjų židinys. Vien galimybė ten dirbti padeda S.Ambrulevičius ir T.Tran kur kas sparčiau tobulėti.

„Mes lygiuojamės į rusus ir amerikiečius. Kai matai, kaip jie čiuožia, norisi neatsilikti. Tai puiki motyvacija“, – sako S.Ambrulevičius.

Bratislavoje Lietuvos pora nepuoselėja vilčių įsibrauti į geriausiųjų dešimtuką. Jų tikslai kuklesni – iškovoti kelialapį į pasaulio čempionatą ir įrodyti, kad padarė pažangą po praėjusio sezono.

Prieš pat kelionę į Europą Taylor krito ir prasiskėlė smakrą, ne itin sėkminga buvo ir pirmoji treniruotė Bratislavoje, tačiau dabar svarbiausia užduotis – neklysti varžybose.

Šokių ant ledo trumpąją programą sportininkai atliks pagal Ravensburgo valsą. Lietuvių poros pasirodyme skambės miuziklo „Carousel“ valso ir polkos muzika. Ilgajam šokiui mūsiškiai pasirinko nuotaikingą muziką iš italų filmo „Kabirijos naktys“.

Kostiumus mūsų porai siuvo garsi Lietuvos televizijų stilistė Olga Filatova.

„Man visai nepatiko tai, kokius kostiumus mums siūlė siūtis Amerikoje, ir tuomet kilo idėja susisiekti su nuostabiąja O.Filatova. Ji buvo mūsų stilistė LNK televizijos šokių ant ledo projekte, jos darbus žino visi, kurie domisi mada.

Žinojau, kad jos idėjos ir jų išpildymas atitinka visus mano lūkesčius, o dažnai net juos ir pranoksta. Norėjau, kad Olga mums padėtų ir šis noras išsipildė“, – džiaugėsi S.Ambrulevičius.

Mes lygiuojamės į rusus ir amerikiečius. Kai matai, kaip jie čiuožia, norisi neatsilikti. Tai puiki motyvacija

Čiuožėjo nuomone, per pastarąjį dešimtmetį šokiai ant ledo stipriai pasikeitė. Kartais, kaip sako pats, sunku patikėti į kokias naujas aukštumas pakilo šokiai ant ledo.

„Nauja era prasidėjo su olimpiniais Vankuverio ir Sočio čempionais – T.Virtue ir S.Moiru bei M.Davis ir Ch.White‘u. Jie įrodė, kad šokiai ant ledo gali būti žymiai sportiškesni, elementai dar sudėtingesni. Dabar šie šokėjai jau pasitraukė, bet paliko ryškų pėdsaką.

Dailusis čiuožimas ilgus metus svyravo ant monotonijos ribos, kai visos poros turi atlikti tuos pačius elementus ir galimybių improvizacijoms lieka minimaliai. Bet ISU (Tarptautinė dailiojo čiuožimo sąjunga – aut.past.) bando tai spręsti ir labai netolimoje ateityje galima tikėtis nemažų permainų“, – pasakojo S.Ambrulevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką