Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Natalija Kočergina pasiekė biatlonininkų sezono rekordą

Penktadienį Oberhofe (Vokietija) vykusiose pasaulio biatlono taurės etapo moterų sprinto varžybose Lietuvos atstovė Natalija Kočergina pasiekė sezono rekordą. Vieną baudos ratą (netaiklus buvo pirmas šūvis gulint) įveikusi biatlonininkė užėmė 45 vietą tarp 90 sportininkių.
Natalija Kočergina
Natalija Kočergina / Lietuvos biatlono federacijos nuotr.

Ši vieta – aukščiausia tarp Lietuvos biatlonininkų 2016-2017 metų sezone.

N.Kočergina taip pat iškovojo teisę dalyvauti šeštadienį vyksiančiose persekiojimo varžybose. Dukart šaudykloje suklydusi Diana Rasimovičiūtė sprinte užėmė 71 vietą, taip pat du baudos ratus turėjusi įveikti Gabrielė Leščinskaitė – 81-ąją. Tiesa, pastaroji biatlonininkė dar varžybų pradžioje griuvo.

„Prieš sezoną Estijoje buvo pagaminta asmeniškai man pritaikyta šautuvo buožė, keletą kartų važiavau į Estiją dėl šautuvo detalių. Su treneriais aptarėme silpniausias mano vietas šaudant, tad pasiruošimo laikotarpiu daug dėmesio skyrėme minusų panaikinimui, – gerėjančiu taiklumu džiaugėsi N.Kočergina. – Sezono pradžia šiais metais man buvo geresnė nei praėjusiais. Truputį pritrūko gero šaudymo bei geros taktikos trasose, techninių trasos įveikimo niuansų.“

Oberhofo trasa N.Kočerginai yra palankiausia iš visų: čia ji pasiekė tris iš keturių geriausių karjeros rezultatų: 2013 metais čia ji buvo 35-a, 2014-aisiais – 29-a. Šis pasaulio taurės etapas pasižymi specifinėmis oro sąlygomis, o praėjusiais metais dėl sniego trūkumo net buvo perkeltas į kitą Vokietijos miestą Ruhpoldingą. Šįkart natūralaus sniego buvo užtektinai, o varžybų metu spaudė šaltukas.

„Man ši trasa labai tinka, nes yra „darbinė“. Atmosfera čia labai gera, netikėta vieta, kur kiekvieną valandą gali pasikeisti oras“, – pasakojo N.Kočergina.

Lietuvos biatlonininkės sprinte užimta vieta leido sustiprinti pozicijas ir kovoje dėl olimpinių kelialapių. Lietuvės priartėjo prie 20 pozicijos Nacijų taurės įskaitoje, kuri leistų į Pjongčango olimpiadą deleguoti penkias biatlonininkes. Pagrindinės mūsiškių varžovės – slovėnės bei estės.

Į Sočio olimpines žaidynes N.Kočergina nepateko tik per plauką: biatlono komandoje vienintelę vietą ji turėjo užleisti D.Rasimovičiūtei, o slidinėjimo reitinge liko viena pozicija žemiau nei vieta, garantavusi vardinį kvietimą į olimpiadą. Šiuo metu į Nacijų taurės taupyklę daugiausiai taškų iš Lietuvos biatlonininkių atnešė būtent N.Kočergina.

„Į priekį visada žiūriu optimistiškai, nemėgstu pasiduoti iki paskutinės minutės“, – patekti į olimpiadą su komanda tikisi N.Kočergina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius