Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujoji lietuvio ir amerikietės šokių ant ledo pora pateko į Europos čempionatą

Saulius Ambrulevičius ir Taylor Tran
Asmeninio archyvo nuotr. / Saulius Ambrulevičius ir Taylor Tran
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastarieji du savaitgaliai buvo įtempti, bet labai sėkmingi Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovams. Jie skynė kelialapius į Europos ir pasaulio čempionatus. Lietuvos ledo šokėjai surinko taškus, leidžiančius dalyvauti 2015 m. suaugusių Europos ir pasaulio jaunimo čempionatuose.

Čiuožėjai dalyvavo net  5 turnyruose Taline (Estija), Maskvoje (Rusija), Budapešte (Vengrija), Zagrebe (Kroatija) ir Dortmunde (Vokietija). 

Daugiausia sportininkų buvo išvykę į Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) iniciatyva organizuojamas varžybas „Talllinn Trophy“ Estijoje, kurios šiais metais sulaukė didelio sportininkų susidomėjimo.

Varžybose dalyvavo sportininkai iš 22 pasaulio valstybių, įskaitant ir JAV bei Japoniją. Daugeliui šios varžybos buvo paskutinė galimybė patekti į 2015 m. Europos dailiojo čiuožimo čempionatą vyksiantį sausio pabaigoje Švedijos sostinėje Stokholme.

Į čempionatą patenka tik tie sportininkai, kurie įvykdo ISU keliamus reikalavimus, t.y. surenka nustatytus privalomus taškus už techniką trumpojoje bei laisvojoje programose.

Būtent tai Estijoje šį savaitgalį siekė padaryti varžybose debiutavusi naujoji šokių ant ledo pora Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius. Jie su kaupu pateisino lūkesčius. Dar tik vasarą kartu čiuožti pradėję sportininkai šį savaitgalį pirmą kartą pasirodė varžybose, kurios jiems buvo vienintelė galimybė susirinkti taškus, leidžiančius dalyvauti Europos čempionate.

Pora labai sėkmingai sušoko tiek trumpąją, tiek laisvąja programas, surinko reikalingus taškus ir užėmė 5-ąją vietą. Po pasirodymų specialistai labai teigiamai atsiliepė apie šią porą. 

Pora labai sėkmingai sušoko tiek trumpąją, tiek laisvąja programas, surinko reikalingus taškus ir užėmė 5-ąją vietą. Po pasirodymų specialistai labai teigiamai atsiliepė apie šią porą. 

Kita šokių pora – Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala – pasirodė jaunimo grupėje. Šiems jauniems sportininkams, kartu pradėjusiems čiuožti dar tik pavasarį, šokiai ant ledo yra visiškai naujas dalykas, tačiau abu sėkmingai tvarkosi su jiems keliamomis užduotimis.

Šios varžybos buvo jau antrasis poros startas tarptautiniuose turnyruose ir jau kur kas sėkmingesnis. Taline šokėjai surinko 95,60 taškų ir beveik 20 taškų viršijo lapkričio mėnesį Rygoje pasiektą rezultatą (76,16). Pora užėmė 9-ąją vietą, o laisvojoje programoje buvo 7-oje vietoje. Tačiau svarbiausia, kad ši pora taip pat surinko taškus, leidžiančius dalyvauti 2015 m. pasaulio jaunimo čempionate, kuris vyks tuose pačiuose ledo rūmuose Taline, kaip ir šios varžybos.

Lietuvos šokėjų ant ledo uždavinys šiose varžybose buvo susirinkti minėtus taškus už techniką ir abi poros joms iškeltus uždavinius įvykdė. Dabar porų laukia intensyvus pasiruošimas suaugusių Europos ir pasaulio jaunimo čempionatams.

Merginų jaunimo grupėje penkiolikmetė Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ auklėtinė Elžbieta Kropa pateko į dešimtuką tarp 33 dalyvių. Jaunučių grupėje suspindėjo devynmetė Jogailė Aglinskytė, užėmusi 2-ąją vietą ir tik nežymiai atsilikusi nuo pirmąją vietą užėmusios Rusijos atstovės. Jaunučių grupėje startavo 27 sportininkės.

Šį savaitgalį pirmosiose sezono varžybose pasirodė ir vieninteliai Lietuvos porinio čiuožimo atstovai. Maskvoje (Rusija) vykusiose varžybose „Cup of Russia – Rostelecom“ startavo Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas. Pora išbandė jėgas varžydamiesi su geriausiais Rusijos sportininkais, surinko 132,68 taško ir užėmė 4-ąją vietą. Ši pora taip pat surinko taškus, suteikiančius teisę pasirodyti Europos čempionate, tačiau dėl jauno G. Butkutės amžiaus šį sezoną šios poros čempionatuose dar neišvysime.

Zagrebe (Kroatijoje) vykusiose ISU varžybose „Golden Spin of Zagreb“ Aleksandra Golovkina, pagerinusi savo trumposios programos rezultatą (50,98), užėmė 7-ąją vietą. Šiose varžybose dalyvavo labai daug stiprių sportininkių, tad toks A. Golovkinos rezultatas yra išties aukštas. Neseniai vykusiose kitose ISU varžybose Varšuvoje ši jauna sportininkė iškovojo bronzos medalį. Nors medalio šįkart čiuožėja neparsiveža, tačiau galima pasidžiaugti gerėjančiais ir daug vilčių teikiančiais jos rezultatais. Tai buvo trečiosios ISU „Challenger“ serijos varžybos šiai sportininkei, po kurių paaiškėjo, kad A. Golovkina „Challenger“ reitinge užima 10-ąją vietą tarp 107 sportininkių.  Tai yra kol kas geriausias Lietuvos suaugusių moterų pasiekimas tokio rango varžybose. Kita Lietuvos atstovė Inga Janulevičiūtė šios serijos varžybų reitingų lentelėje užima 40-ąją vietą. 

Trečioji, jauniausia Lietuvos šokių ant ledo pora Jogailė Žilionytė ir Luca Morini, čiuožianti jaunių grupėje, šį savaitgalį taip pat dalyvavo antrosiose savo varžybose. Taip pat dar tik vasarą kartu čiuožti pradėję sportininkai džiugina gerėjančiais rezultatais. Budapešte (Vengrija) vykstančiose tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose „Santa Claus Cup“ užėmė 8-ąją vietą tarp 13 porų.

Praeitas savaitgalis buvo ne ką mažiau sėkmingas mūsų sportininkams. Kasmet Dortmunde (Vokietijoje) vykstančiose tarptautinėse varžybose „NRW Trophy“ Deimantė Kizalaitė jaunimo grupėje iškovojo 4-ąją vietą. Po trumposios programos sportininkė buvo trečioje vietoje, tačiau laisvojoje programose padariusi keletą klaidų nusileido laipteliu žemyn.

Dabar sportininkų laukia intensyvus pasiruošimas artėjantiems svarbiausiems sezono startams – Europos olimpiniam festivaliui, suaugusių Europos ir pasaulio čempionatams bei pasaulio jaunimo čempionatui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką