Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naują pasaulio rekordą pasiekęs Patrickas Chanas: „Nežinau ar galėsiu užmigti“

Lyderių trejetukas po trumposios programos.
I.Ganusauskaitės nuotr. / Patrickas Chanas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį „Megasport“ ledo arenoje Maskvoje pirmieji finalines pasaulio dailiojo čiuožimo varžybas pradėjo vyrai. Po trumposios programos tarp 30-ties čiuožėjų lyderiu tapo naują pasaulio rekordą pasiekęs kanadietis Patrickas Chanas. Jis daugiau nei dešimčia balų aplenkė japonus Nobunari Oda ir Daisuke Takahashi.

91.30 balų už trumpąją programą. Tokį rezultatą 2010-ųjų Europos dailiojo čiuožimo čempionate pasiekė legendinis čiuožėjas rusas Jevgenijus Pliuščenka. Beje, jis su savo žmona sėdėjo VIP tribūnoje ir stebėjo vyrų trumposios programos varžybas.

Reuters/Scanpix nuotr./Jevgenijus Pliuačenka stebi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatą.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jevgenijus Pliuščenka stebi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatą.

Kanadietis P.Chanas surinko 93.02 balus ir pagerino olimpinio, pasaulio ir Europos čempiono pasaulio rekordą. Antrąją vietą trumpojoje programoje užėmė japonas Nobunari Oda, surinkęs 81.81 balo, o trečias prieš laisvąją programą – dabartinis pasaulio čempionas Daisuke Takahashi. Jis surinko 80.25 balus.

„Aš toks laimingas. Aš nemiegojau praėjusią naktį ir nežinau ar galėsiu užmigti šiąnakt. Anksčiau tik girdėdavau kaip sportininkai pasiekia pasaulio rekordus, o dabar žinau, ką jie jautė. Tai nuostabus jausmas. Didžiuojuosi savimi. Tai privertė mane šypsotis labiau nei bet kada anksčiau gyvenime. Šis pasaulio rekordas – premija man. Tai suteiks dar daugiau pasitikėjimo ir motyvacijos. Labai norėčiau pasaulio rekordą pagerinti ir rytoj (šypsosi). Žinau, kad galėčiau“, – sakė P.Chanas.

Antrąją vietą trumpojoje programoje užėmęs N.Oda šmaikštavo, kad jaučiasi nuostabiai vien todėl, kad turės galimybę čiuožti laisvąją programą. Praėjusių metų pasaulio čempionate japonas trumpojoje programoje liko 28-tas ir sensacingai pasitraukė iš varžybų.

„Prieš savo pasirodymą aš žinojau, kad Patrickas sulaukė neįtikėtino teisėjų įvertinimo. Tiesą pasakius, likau šokiruotas. Džiaugiuosi, kad laisvojoje programoje turėsiu galimybę kautis dėl medalio, tačiau jei noriu laimėti auksą, turiu sulaukti stebuklo“, – prisipažino D.Takahashi.

Laisvąją programą 24 geriausi planetos dailiojo čiuožimo meistrai atliks ketvirtadienį. Varžybų pradžia 12 val. Lietuvos laiku.

Po trumposios programos
Sportininkas Šalis Balai Komentaras

1. Patrickas Chanas

Reuters/Scanpix nuotr./Patrickas Chanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Patrickas Chanas
Kanada 93.02  Žinojau, kad galiu sulaukti daugiau nei 8 balų už techninius ir kitus programos elementus, tačiau tikrai nesitikėjau, kad gausiu maksimalius balus. Tai nuostabu.

2. Nobunari Oda

Reuters/Scanpix nuotr./Nobunari Oda
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nobunari Oda
Japonija 81.81  Esu labai patenkintas savo pasirodymu. Atlikdamas šuolių kombinaciją padariau klaidą, bet susikaupiau ir daugiau neklydau. Žinojau, kad privalau atlikti keturgubą šuolį, tačiau šįkart mano sprendimas nepasiteisino.

3. Daisuke Takahashi

Reuters/Scanpix nuotr./Daisuke Takahashi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Daisuke Takahashi
Japonija 80.25  Mane labiausiai sužavėjo žiūrovai. Mano gerbėjai tiesiog pamišę, jie taip garsiai šaukė per mano pasirodymą. Svarbiausia, kad nenuvyliau jų.

4. Arturas Gačinskis

Reuters/Scanpix nuotr./Arturas Gačinskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Arturas Gačinskis
Rusija  78.34  Nesijaučiu ypatingai dėl to, kad varžybos vyksta Rusijoje. Tai dar vienas eilinis čempionatas, dar vienas laiptelis mano karjeroje. Nejaučiu jokio spaudimo iš žiūrovų, nebent tik iš savo trenerių komandos.

5. Florentas Amodio

Reuters/Scanpix nuotr./Florentas Amodio
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Florentas Amodio
Prancūzija 77.64  Dabar mes jau turėtume atostogauti, bet dalyvaujame pasaulio čempionate. Man ši diena – ypatinga. Neturiu sau jokių priekaištų. Atvykau čia kaip Europos čempionas ir džiaugiuosi, kad savo programą atlikau švariai.

6. Takahiko Kozuka

Reuters/Scanpix nuotr./Takahiko Kozuka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Takahiko Kozuka
Japonija 77.62  Šiandien neatlikau šuolių, todėl negaliu džiaugtis savo pasirodymu. Taip, jaučiau šiokį tokį spaudimą, tačiau savo šalies žmonėms norėjau padovanoti kur kas geresnį pasirodymą.

7. Michalas Brezina

Reuters/Scanpix nuotr./Michalas Brezina
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michalas Brezina
Čekija 77.50  Padariau vos vieną kvailą klaidelę, bet esu labai laimingas. Svarbiausia, kad nenukritau. Ši klaidelė kainavo man šeštąją vietą, tačiau viskas gali pasikeisti per laisvąją programą. 

8. Tomas Verneris

Reuters/Scanpix nuotr./Tomas Verneris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tomas Verneris
 Čekija 75.94  Man labai liūdna. Šis sezonas man buvo puikus ir aš labai gerai pasiruošiau pasaulio čempionatui. Deja, kritau ir dėl medalių kautis bus velniškai sunku. Bent jau tikiuosi, kad laisvąją programą atliksiu kur kas geriau.

9. Brianas Joubertas

Reuters/Scanpix nuotr./Brianas Joubertas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Brianas Joubertas
 Prancūzija  71.29  Šis sezonas man labai sunkus. Pakeičiau daugelį dalykų, stengiausi būti geresniu, bet dar nespėjau atsiskleisti. Žinau, kad dar sugrįšiu. Bet ne šį sezoną. Dabar tetrokštu puikiai čiuožti laisvojoje programoje ir padovanoti šou Maskvos žiūrovams.

10. Denis Ten

Reuters/Scanpix nuotr./Denis Ten
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Denis Ten
Kazachstanas  71.00 Šiandien čiuožiau penktas iš trisdešimties sportininkų ir man pavyko patekti į dešimtuką. Tai nuostabu. Dar esu naujokas, todėl galiu tik pasidžiaugti puikiu startu pasaulio čempionate.

Trečiadienį vėlai vakare Maskvoje baigsis porų trumpoji programa, o vyrų ir porų kategorijos čempionai bei prizininkai paaiškės ketvirtadienį.

Reuters/Scanpix nuotr./Maskvos ledo rūmuose Japonijos čiuožėjai sulaukė milžiniako palaikymo.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Maskvos ledo rūmuose Japonijos čiuožėjai sulaukia milžiniško palaikymo.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką