Naujuose Kauno ledo rūmuose praūžė dailiojo čiuožimo čempionatas

Naujuose Kauno ledo rūmuose pirmą kartą vyko Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatas. Jame dalyvavo daugiau nei šimtas sportininkų suskirstytų pagal amžiaus grupes: suaugusieji, jaunimas, jauniai ir jaunučiai.
Turnyro laureatės
Turnyro laureatės / Lietuvos čiuožimo federacijos nuotr.

Jau šeštą kartą Lietuvos čempione tapo Aleksandra Golovkina surinkusi 151,07 taško. Antroje vietoje liko Daria Afinogenova – 143,64 taško, o trečioje vietoje Jogailė Aglinskytė 126,96 taško.

Pirmą kartą Lietuvos jaunimo čempione tapo Meda Variakojytė 115,76 taško antrąją ir trečiąją vietas atitinkamai užėmė Darija Reginėvič 96,97 tšk. ir Jalizaveta Kovalova 87,16 tšk. Vaikinų tarpe taip pat pirmą kartą Lietuvos čempionu tapo Danielius Korabelnikas 140,29 tšk.

Jaunių grupėje nepralenkiama buvo Gabrielė Juškaitė 103,14 tšk, antra liko Veronika Lucko 88,69 tšk ir trečioje vietoje Gabija Pociūtė 80,82 tšk. Tuo tarpu vaikinų grupėje nugalėtoju tapo Luka Imediašvilis surinkęs 137,53 tаško ir pasiekęs geriausią šio sezono savo rezultatą bei sužavėjęs žiūrovus savo artistiškumu.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: Milita Makarovič, Miglė Kondratė, Lukrecija Gabrielė Zacharevska, Agata Matonė, Emanuelis Sapranavičius, Odilė Beatričė Vanagaitė, Kimas Sipcinas, Lauryna Petkevičiūtė, Shantelle Stalmokaitė, Haroldas Bosas, Glorija Chatkevič.

Po šio čempionato paaiškėjo, kad į Europos jaunimo olimpinį festivalį, kuris vyks 2023 m. sausio mėnesį Italijoje Lietuvą atstovaus Daria Afinogenova, (atsarginė Meda Variakojyte), bei Daniel Korabelnik.

Moterų tarpe kas vyks atstovauti Lietuvą 2023 m. Europos čempionate dar neaišku, tai išaiškės po paskutinių atrankinių ISU varžybų , kurios vyks Rygoje šių metų gruodį.

Šokių ant ledo kategorijoje matysime dvi poras - Alison Reed/Saulių Ambrulevičių ir Pauliną Ramanauskaitę/Deividą Kizalą. Pažymėtina kad, pasauliniame šokių ant ledo reitinge tarp 124 reitinguotų porų Alison ir Saulius žengia dešimtoje vietoje, o tarp Europos šalių trečioje vietoje. Tai leidžia tikėti jog Lietuvos pora šiame Europos čempionate pretenduoja kovoti dėl prizinių vietų.

Daugiausiai sportininkų Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatui paruošusiai trenerei Loretai Vitkauskienei įteiktas specialus prizas.