Neįtikėtina istorija: – pasaulio čempionato auksu sutvisko 40-metė čiuožėja

Ji buvo jaunutė žvaigždutė ant ledo, būdama paauglė 2000 metais. Paskui sekė net 16 metų pertrauka kituose darbuose, o dabar Deanna Stellato-Dudek laimėjo pirmąjį pasaulio čempionės titulą, būdama 40-ies. Tai vyriausia moteris, laimėjusi auksą, per visą dailiojo čiuožimo čempionatų istoriją.

D.Stellato-Dudek ir jos partneris Maxime'as Deschampsas laimėjo porų varžybų auksą Monrealyje, savų sirgalių akivaizdoje surengę nuostabų pasirodymą ir parašę neįtikėtiną istoriją.

„O, Dieve“, – pravirko D.Stelleto-Dudek, kai Kanados pora sulaukė minutės trukmės ovacijų Monrealio arenoje.

40-metės amerikietės ir 32 metų kanadiečio pora iš viso surinko 221,56 balo.

Jiedu 3,95 balo aplenkė pasaulio čempionų titulą gynusius japonus Riku Miurą ir Ryuichi Kiharą dar trečiadienį per trumpąją programą.

Japonai pasirodė geriausiai laisvojoje programoje ketvirtadienį, bet su 217,88 balo vis tiek tenkinosi sidabru, nes skirtumas sumažėjo tik iki 3,68 balo. Bronza atiteko Vokietijos porai – Minervai Fabienne Hase ir rusui Nikitai Volodinai (210,40).

Trys poros lipo ant garbės pakylos, o visų akys krypo į D.Stellato-Dudek.

„Mėgstu sakyti, kad 40 metų yra naujieji 20 metų, – nusijuokė Kanadai atstovaujanti amerikietė. – Tai nebuvo kada nors keltas tikslas, bet aš žinojau, kad jei sieksiu savo svajonių čiuožime, tai reikš, kad visur būsiu vyriausia. Visa tai priimu su pasididžiavimu. Labai tuo didžiuojuosi. Tikiuosi, kad daugiau atletų išsilaikys sporte ilgiau.“

Vida Press nuotr./Deanna Stellato-Dudek ir Maxime'as Deshampsas pirmą kartą laimėjo auksą pasaulio čempionate.

Daugiau nei dešimtmetį dirbo direktore

Tai auksinė D.Stellato-Dudek istorija

Iš Čikagos kilusi sportininkė dar čiuoždama asmeninėse varžybose laimėjo sidabrą pasaulio jaunimo čempionate 2000 metais.

2001 metais ji pasitraukė iš sporto, patyrusi kelias klubo ir čiurnų traumas, dėl kurių per ketverius metus realiai čiuožti galėjo tik 12 mėnesių.

Paskui daugiau nei dešimtmetį D.Stellato-Dudek dirbo plastinių operacijų estetikos centro direktore. Kartą per darbinius mokymus jai reikėjo parašyti – ką ji darytų, jei žinotų, kad jai tikrai pasiseks.

Ji parašė: grįžčiau į čiuožimą.

D.Stellato-Dudek taip ir padarė 2016 metais, iš pradžių su amerikiečiu Nathanu Bartholomay, o paskui su dabartiniu partneriu M.Deschampsu, kuris prieš tai turėjo aštuonias skirtingas partneres.

D.Stellato-Dudek teigė, įsivaizdavusi save 80-ies, kai sėdėdama su taure vyno galės didžiuotis savimi už tai, kad paliko sportą be apgailestavimų.

Praėjusį sezoną D.Stellato-Dudek ir M.Deschampsas laimėjo „Grand Prix“ varžybas, o pasaulio čempionate užėmė ketvirtą vietą.

Šį sezoną jie laimėjo šešias iš septynių varžybų ir pasitiko pasaulio pirmenybes jau kaip geriausia žiemos pora.

Dabar atrodo panašu, kad D.Stellato-Dudek galėtų siekti pirmojo savo olimpinio debiuto, kuris 2026 metais Italijoje įvyktų amerikietei būnant 42-ejų.

Čiuožėjai dar reiktų išspręsti pilietybes klausimą, nes olimpinėms žaidynėms ji reikalinga, skirtingai nei pasaulio pirmenybėse, o Kanadoje pasai nedalinami į kairę ir dešinę, tad istorija panaši į Allison Reed situaciją Lietuvoje.

Jei D.Stellato-Dudek čiuoš olimpinėse žaidynėse, ji taptų vyriausia dailiojo čiuožimo olimpiete nuo II pasaulio karo.

„Žinote, dailiajame čiuožime nėra metų, kai jautiesi sena“, – sakė čiuožėja.

Suprasti akimirksniu

• Lyderiai asmeninėse varžybose:
  • Po moterų trumposios programos lyderių trejetas: 1. Loena Hendrickx (Belgija) – 76,98, 2. Isabeau Levito (JAV) – 73,73 3. Lee Haein (P.Korėja) – 73,55. Laisvoji moterų varžybų programa – penktadienį vakare
  • Po vyrų trumposios programos lyderių trejetas: 1. Uno Shoma (Japonija) – 107,72, 2. Kagiyama Yuma (Japonija) – 106,35, 3. Ilia Malininas (JAV) – 105,97. Vyrų laisvoji programa vyks šeštadienį vakare.
  • Penktadienį vakare trumpąja programa startuoja šokių ant ledo varžybos, kuriose dalyvaus ir dvi Lietuvos poros: Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius bei Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala