Publikuota: 2019 gegužės 26d. 21:19 , Atnaujinta: 2019 gegužės 26d. 23:31

Nesulaikė ir Kanada: stebukladariai suomiai – pasaulio ledo ritulio čempionai!

Suomija – Kanada
„Scanpix“ nuotr. / Suomija – Kanada

Suomijos rinktinė buvo vadinama ir kuklia, ir vidutinio lygio, tačiau pavydėtiną kovinę dvasią demonstravę suomių ledo ritulininkai nukeliavo iki pat viršūnės. Pasaulio ledo ritulio čempionato finale Suomija rezultatu 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) įveikė Kanados rinktinę.

„Ondrej Nepela“ arenoje, Bratislavoje, Theodore'as Shea (10:02) išvedė Kanadą į priekį, bet Marko Anttila, pergalingo įvarčio pusfinalio mače su Rusija autorius, antrajame kėlinyje išlygino rezultatą (22:35).

Trečiajame – tas pats M.Anttila pasižymėjo dar kartą (42:35) – Suomija atsidūrė priekyje. Tašką rungtynėse padėjo Harri Pesonenas (55:54) ir suomiai po 8 metų pertraukos – vėl pasaulio čempionai.

Suomiai pastarąjį kartą taurę į viršų buvo kėlę 2011 metais, o po to pralaimėjo du finalus (2014 ir 2016 m.).

2016 metais finale žaidė būtent su Kanada ir tąsyk triumfavo kanadiečiai. Tai paskutinis kartas, kai kanadiečiai tapo čempionais.

„Scanpix“ nuotr./Rusijos ledo ritulininkai

Bronzos medalius iškovojo Rusijos ledo ritulininkai, mažajame finale po baudinių serijos 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 1:0) nugalėję Čekiją.

Rusams įvarčius pelnė Michailas Grigorenko (13:00) ir Artiomas Anisimovas (20:39), čekams – Michalas Repikas (13:41) ir Dominikas Kubalikas (18:34).

Baudinių serijoje Čekijos ledo ritulininkai nė karto neįveikė rusų vartininko Andrejaus Vasilevskio, o Ilja Kovalčukas ir Nikita Gusevas smūgiavo tiksliai ir pelnė Rusijai bronzą.

Rusams pasaulio pirmenybių bronza atiteko trečią kartą per pastaruosius ketverius metus.

Temos: 1 Ledo ritulys