NHL lygos Stenlio taurę pektą kartą istorijoje iškovojo „Blackhawks“

NHL lygos superfinale antrą kartą per pastaruosius ketverius sezonus triumfavo ir Stenlio taurę iškovojo „Chicago Blackhawks“ klubas, paskutinėse rungtynėse 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) palaužęs „Boston Bruins“ ir laimėjęs seriją iki keturių pergalių 4-2.
Bryanas Bickellis
Bryanas Bickellis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Penktą Stenlio taurę klubo istorijoje Čikagos ledo ritulininkai iškovojo puikiai sužaidę trečiojo kėlinio pabaigą, kai per 17 sekundžių sugebėjo pelnyti du įvarčius.

Savo aikštėje žaidę „Bruins“ ldeo ritulininkai rungtynėse pirmavo dukart, tačiau persvaros nesugebėjo išsaugoti. Iki mačo pabaigos likus minutei ir 16-ai sekundžių „Bruins“ buvo priekyje 2:1.

Tačiau Bryanas Bickellis ir Dave'as Bollandas pelnė po įvartį per 17 sekundžių atkarpą ir „Blackhawks“ klubui išplėšė pergalę. Per likusią minutę Bostono ekipos žaidėjai mačo eigos pakeisti nesugebėjo.

Čikagos klubo puolėjui Patrickui Kane'ui buvo įteiktas  „Conn Smythe Trophy“ prizas, skiriamas naudingiausiam finalo serijos žaidėjui (MVP).  Ledo ritulininkas per 23 šio sezono atkrintamųjų varžybų rungtynes pelnė 9 įvarčius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 19 taškų.

„Blackhawks“ ekipa Stenlio taurę anksčiau laimėjo 1934, 1938, 1961 ir 2010 metais, o „Bruins“ ledo ritulininkai taurę kėlė šešis kartus – 1929, 1939, 1941, 1970, 1972 bei 2011 metais.