Norvegijos biatloninkas Tarjei Boe pirmą kartą tapo pasaulio čempionu (nuotraukos)

22-ejų Norvegijos biatlonininkas Tarjei Boe pirmą kartą karjeroje triumfavo pasaulio biatlono čempionato individualioje rungtyje. Rusijoje vykstančiose pirmenybėse 20 kilometrų lenktynėse T.Boe aplenkė šeimininką Maksimą Maksimovą ir austrą Christophą Sumanną.
Pasaulio biatlono čempionatas vyksta Rusijoje
Pasaulio biatlono čempionatas vyksta Rusijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiausias pergales karjeroje norvegas pasiekė komandinėse rungtyse – 2010 m. T.Boe kartu su savo šalies rinktine triumfavo estafetės varžybose, o šiame pasaulio čempionate pasidabino aukso medaliu mišrioje komandinėje estafetės rungtyje.

Antradienį T.Boe 20 km lenktynėse distanciją įveikė per 48:29.9 minutes ir ugnies ruože suklydo kartą. Jis 40 sekundžių aplenkė M.Maksimovą ir 45.5 sekundėmis Ch.Sumanną.

Tomas Kaukėnas šiose lenktynėse užėmė 74-ąją vietą. Lietuvos biatlonininkas 5 kartus suklydo šaudykloje, o distancijoje sugaišo 56 minutes 05,6 sekundės.

Finiše T. Kaukėną nuo čempionato auksą iškovojusio 22-ejų metų norvego Tarjei Boe skyrė 7 minutės 35,7 sekundės.

Kitų dviejų Lietuvos biatlonininkų rezultatai buvo dar kuklesni. Karolis Zlatkauskas su 8 netaikliais šūviais buvo 101-as (1 val. 00 min. 30,7 sek.), o penkiskart šaudykloje suklydęs Aleksandras Lavrinovičius tarp 121 finišavusio sportininko (2 nebaigė distancijos) liko 109-as (1:02:17,1).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas