Olimpinė ledo ritulio atranka: Lietuva pralaimėjo vengrams – 1:5

Vengrijos sostinėje Budapešte penktadienio vakarą olimpinės atrankos turnyre ant ledo išbėgo Lietuvos ir Vengrijos rinktinės. Šia dvikova Lietuvos ledo ritulininkai pradėjo pasirodymą šiame turnyre ir jau pirmojoje dvikovoje lietuviams teko itin rimtas varžovas – Vengrija, kuri dar 2009 metais žaidė elito divizione. Lietuva varžovams nusileido 1:5 (0:2, 1:3, 0:0).
Lietuvos ledo ritulininkai neatsilaikė prieš vengrus
Lietuvos ledo ritulininkai neatsilaikė prieš vengrus / hockey.lt nuotr.

Po įspūdingo atidarymo šou Vengrija iškart metėsi link lietuvių vartų, kurie pirmąsias dvi minutes atrodė sutrikę. Vengrai lengvai rasdavo kelius į lietuvių gynybos zoną, o po grubios klaidos už savų vartų vienas paliktas vengras Andras Benkas pelnė pirmąjį rungtynių įvartį (02:48, rezultatyvus perdavimas Danielis Kogeris).

Po šio momento idealią progą lyginti rezultatą turėjo Lietuva, kai net du varžovai sėdėjo ant prasižengusiųjų suolo, tačiau keli lietuvių metimai buvo netaiklūs ir vengrai apsigynė.

Pirmojo kėlinio viduryje lietuviai įsidrąsino ir vis dažniau grasino varžovų vartams. Vengrai susisdūrė su kietu Lietuvos rintinės gynėjų pasipriešinimu ir niekaip negalėjo įeiti į Lietuvos ekipos gynybos zoną.

Lietuvos ekipos pranašumas aikštelėje tęsėsi neilgai. Už varžovo laikymą 2 baudos minutes užsidirbo Justinas Vėželis ir Martonas Vasas  greit pasinaudojo kiekybine persvara – 0:2 (14:10, Ištvanas Sofronas).

Kėlinio pabaigoje Lietuva ėmė kastis duobę pati sau – Artūras Katulis, Tomas Vyšniauskas ir Povilas Verenis vienas po kito sėdo ant nubaustųjų suolo, o Vengrija net minutę keturiasdešimt sekundžių pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo dviejų žaidėjų persvarą ant ledo. Laimei, pirmąjį kėlinį lietuviai sugebėjo baigti nepraleidę trečiojo įvarčio.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai pakartojo pirmojo įvarčio klaidą, kai už vartų paliktas vienas varžovų puolėjas Janos Hari ramiai iščiuožė prieš Mantą Armalį ir nuginklavo jį jau 11 antrojo kėlinio sekundę – 0:3 (21:29, Viktoras Tokaji, Ladislavas Sikorcinas).

Tačiau ir ši klaida neišmušė lietuvių iš vėžių. Kiekybinės persvaros metu Šarūnas Kuliešius ramiai pasiuntė ritulį į varžovų vartus ir sušvelnino skirtumą iki 1:3 (26:15, Andrejus Židkovas).

Po šio įvarčio Lietuva atgijo. Vengrai porą kartų net buvo „uždaryti“ savo zonoje, tačiau trūko taiklių smūgių.

Po gražios atkarpos sekė lietuvių klaidų maratonas. Kvailos pražangos stabdant varžovus – ta bėda, kurią prieš rungtynes pabrėžė komandos strategas Berndas Haake. Būtent po Dovydo Kulevičiaus pražangos vengrai pelnė ketvirtą įvartį  - pasižymėjo Janosas Hari (31:06, Ištvanas Bartali).

V.Martonas ir toliau baudė lietuvius už klaidas gynyboje ir antrojo kėlinio viduryje padidino Vengrijos persvarą iki keturių įvarčių 5:1 (33:18, Balasas Ladanyi, I.Sofronas).

Antrojo kėlinio pabaigą lietuviai sužaidė pagirtinai, kai atsilaikė po „eilinės“ pražangos žaisdami mažumoje, o kėlinio pabaigoje užkūrė vengrams pirtį jau po varžovų pražangos, tačiau rezultato sušvelninti nepavyko.

Lietuvos rinktinė trečiajame kėlinyje pademonstravo tai, ko iš jos ir buvo laukta. Pajutusi, jog Vengrija leidžia žaisti, mūsų šalies komanda galėjo sušvelninti rezultatą ne vieną kartą.

Primetusi kietą kovą varžovams, Lietuva pralaimėjo garbingai ir sulaukė plojimų ir iš rungtynių žiūrovų.

Beje, po dvikovos geriausiu žaidėju Lietuvos ekipoje kiek netikėtai buvo pripažintas Laisvydas Rimkus.

„Tikėjomės geresnio varžovų žaidimo. Vengrai nustebino, kai pamačiau, jog su jais galima žaisti. Smagu, jog sužaidėme geriau, nei patys tikėjomės, tad kitos dienos, kitos rungtynės mums turėtų klostytis geriau“,- apie pralaimėjimą kalbėjo puolėjas Povilas Verenis.

„Ne kartą kartojau, jog negalima laimėti rungtynių nuolat sėdint ant prasižengusiųjų suolo. Tačiau komanda pademonstravo charakterį. Pasikartosiu – mes atvažiavome laimėti ir kovoti. Dar liko dvi rungtynės“, - po dvikovos su vengrais sakė Lietuvos komandos vyriausiasis treneris B.Haake.

Šeštadienį, 14.00 val. Lietuva kovos su Olandija, kuri pirmojoje dvikovoje nepaliko vilčių Kroatijai 8:2 (3:0, 3:0, 2:2).