Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 26d. 08:33

Olimpinės čempionės pasitikėjimas ant ledo ištirpo – Europos auksas atiteko kitai rusei

Alina Zagitova liko antra Europos čempionate Minske. 15min iš Minsko
„Scanpix“ nuotr. / Alina Zagitova liko antra Europos čempionate Minske.

Už Minsko arenos siaučia nuo Lietuvos atslinkusi pūga, bet ant ledo užverda dramatiškos aistros. Visas vietas 15 tūkstančių arenoje užpildžiusi publika šėlsta. Tai buvo dar vienas Rusijos triumfo vakaras, bet jis priklausė ne Alinai Zagitovai, o debiutantei – Sofijai Samodurovai. Olimpinė čempionė krito ir paleido auksą iš rankų.

Lieka paskutinės minutės iki finalinio merginų pasirodymo Minske. Per apšilimą atrodo, kad A. Zagitova nepaliks savo varžovėms jokių šansų.

Vieną po kito ji suka sudėtingus šuolius ore. Finalinėje grupėje ji pasirodo ketvirtoji. Labai greitai dūžta olimpinės čempionės viltys apginti titulą. Ji krenta, padaro nemažai klaidų ir dar vienas čempionatas jai baigiasi skaudžiu nusivylimu. Į Minską tik aukso atvykusi Alina lieka su sidabro medaliu.

„Aš vis dar negaliu patikėti tuo, kas čia įvyko. Sunku rasti tinkamus žodžius tam jausmui apibūdinti“, – o taip kalba iškart po Alinos savo pasirodymą, čempionišką pasirodymą surengusi S.Samodurova.

Debiutinis čempionatas virsta auksiniu – tamsiaplaukė, labai emocinga rusė tampa Europos čempione. Karšto kraujo tarsi italė ar ispanė, Sofija ant ledo užveda visą publiką ir demonstruoja rusėms labai neįprastą stilių.

Trumpojoje programoje antra buvusi 16-metė Rusijos čiuožėja geriausiai pasirodė laisvoje programoje ir iš viso surinko 213,84 taško.

Bronzos medalį pelnė suomė Viveca Lindfors (194,40 tšk.).

Lietuvos atstovė Paulina Ramanauskaitė trumpojoje programoje buvo 32-a ir nepateko į kitą etapą.

5 skausmingos minutės ant ledo

To pasitikėjimo savimi, kurį Alina Zagitova demonstravo olimpinėse žaidynėse, nebeliko.

„Aš ir pati gerai nesuprantu, kas įvyko šiandien. Vis tiek tikiu, kad geriausia manęs dar laukia ateityje. Antroji vieta yra geras rezultatas, galėjo būti kur kas blogiau“, – į žiniasklaidos dėmesio centrą patekusi rusė atrodė sutrikusi ir nusivylusi.

Po to magiško karjeros momento Pietų Korėjoje ir pasirodymų, kurie išgarsino rusę visame pasaulyje, sekė daug nusivylimų. Dar vienas toks vakaras Minske, kurio 16-metė prisiminti nenorės.

Ši mergina per pusmetį paaugo 7 centimetrus, su besikeičiančiu kūnu ėmė lydėti kelių skausmai, bet svarbiausia priežastis, kodėl Alina palūžta svarbiausiais momentais, slypi jos galvoje. Ir tą įrodo jos sportinė forma, kurią matėme per treniruotes ar tos 6 minutės apšilimo prieš finalinį laisvąjį pasirodymą – viskas buvo tobula. Aukščiausio lygio. A.Zagitova išlieka viena stipriausių pasaulyje.

VIDEO: EUROSPORT: Alinos Zagitovos laisvoji programa

Žinant, kokia stipri Rusijos čiuožėjų karta laukia savo tarptautinio debiuto kitąmet, A.Zagitovai išsilaikyti lengva nebus, bet tikrai įmanoma.

Galutinėje įskaitoje Rusijos ledo žvaigždė surinko 198,34 balo. Ji pirmą kartą karjeroje nesurinko 200 balų.

„Noriu padėkoti savo gerbėjams, kurie čia buvo fantastiški ir taip stipriai mane palaikė. Noriu atsiprašyti visų, kad šiandien nesugebėjau pademonstruoti geriausio savo pasirodymo“, – kalbėjo A.Zagitova.

Po jos pasirodymo ledą užklojo raudonų širdelių pagalvėlių jūra. Ir toks didelis raudonas meškinas, kad dvi mažos mergaitės ilgai jį tempė iki užkulisių. Alina turėjo daugiausiai sirgalių Minske.

Dabar jų viltys bus sudėtos į pasaulio čempionatą. Tik ten, Japonijoje, Alinos lauks dar didesni iššūkiai.

Temos: 1 Alina Zagitova

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką