Orientacininkai Lietuvos čempionato medalius išsidalino Latvijoje

Kadangi oro sąlygos nelepino, o Lietuvoje nėra pakankamos infrastruktūros lygumų slidinėjimui, todėl šeštadienį bei sekmadienį Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas vyko Latvijoje, Madonos mieste.

Daugiau nei 200 sportininkų dvi dienas varžėsi vidutinėje bei estafečių trasose, praneša Lietuvos orientavimosi sporto federacija.

Pirmąją varžybų dieną moterų elito grupėje čempione tapo Gabija Ražaitytė, kuri 6,4 km trasą su 23 kontroliniais punktais įveikė per 44 min 33 sek. ir 4 minutėmis aplenkė antroje vietoje likusią „Ąžuolo“ klubo atstovę Emilija Tamoševičiūtę. Bronzos medalį iškovojo „S-Sporto“ komandos sportininkė Vesta Aleliūnienė, kuri trasą įveikė per 49 min. 53 sek.

„Nors sąlygos buvo sudėtingos dėl iš ryto lijusio lietaus, tačiau pavyko trasą įveikti be didesnių klaidų. Turėjau keletą skaudžių griuvimų trasoje, bet gerai, jog inventorius liko sveikas“, – po finišo įspūdžiais dalijosi antrą aukso medalį šiame sezone iškovojusi G. Ražaitytė.

Vyrų elito grupėje Regimantas Kavaliauskas atstovaujantis „Telšių“ klubui 8 km trasą su 31 kontroliniu punktu įveikė per 43 min. 40 sek. ir tapo Lietuvos čempionu.

Sidabro medalį iškovojo „S-Sporto“ komandos orientacininkas Andrejus Gerasimovas, kuris trasą slydo 47 min. 50 sek. Trečioje vietoje likęs „Perkūno“ ekipos atstovas sidabro medalio laimėtojui nusileido tik 10 sek.

Antrąją varžybų dieną orientacininkų laukė daugiausiai intrigos ir emocijų turinčios estafečių varžybos.

Vyrų elito grupėje čempionais tapo šiauliečiai iš „S-Sporto“ klubo – Jonas Vytautas Gvildys, Vilius Aleliūnas, A.Gerasimovas, kurie trasą įveikė per 1 val. 31 min. 33 sek. ir antroje vietoje likusius „Telšių“ orientacininkus aplenkė 2 min. 6 sek. Bronzos medaliais pasidabino „Perkūno“ ekipos atstovai.

„Tikslas buvo kuo geriau įveikti pirmąjį etapą bei perduotį estafetę komandos draugams kaip įmanoma geresnėje pozicijoje. Tikslą pavyko pasiekti bei su komandos draugais iškovojome sidabro medalį. Šiandien sąlygos buvo visiškai kitokios, nes naktį trasa sušalo ir slydimas buvo ekstremalus“, – finiše komentavo vyrų elito grupėje su komandos draugais slydusi G.Ražaitytė.

Moterų elito grupėje čempionėmis tapo taip pat „S-Sporto“ komandos atstovės – Vesta Aleliūnienė, Ainė Ambrazienė, Vilija Gvildienė, kurios trasą įveikė per 1 val. 53 min. 56 sek. Antrąją vietą iškovojusios „Fortūnos“ klubo sportininkės nuo čempionių atsiliko 4 min. 7 sek. Bronzos medalius iškovojo „Šiaulių JTC – Sakas“ orientacininkės.

Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis rinktinė šį sezoną užbaigs ateinantį savaitgalį Estijoje, kur vyks paskutinis Pasaulio taurės etapas bei Pasaulio jaunimo čempionatas.