Pasaulio biatlono pirmenybių sprinte Tomas Kaukėnas užėmė 21-ą vietą

Norvegijoje vykstančiame pasaulio biatlono čempionate šeštadienį vyrų sprinto lenktynėse aukštą 21-ą vietą užėmė Tomas Kaukėnas. Tai – antras geriausias rezultatas pasaulio pirmenybių asmeninėse vyrų varžybose nepriklausomos Lietuvos biatlono istorijoje. 1993 metais Bulgarijoje vykusio pasaulio biatlono čempionato 20 km asmeninėse lenktynėse Gintaras Jasinskas buvo 19-as.
Biatlonininkas Tomas Kaukėnas
Biatlonininkas Tomas Kaukėnas / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Tokio rezultato nesitikėjau. Labai džiaugiuosi, kad pasisekė. Jaučiuosi nugalėtoju. Kaip sako buvęs šalies rinktinės treneris Stanislavas Sabaliauskas, striprus yra tas, kuris sugeba išlipti iš duobės. Džiugu, kad sezoną iš nesėkmingo pavyko paversti sėkmingu. Labai džiaugiuosi dėl visos savo komandos bei kitų, kurie tikėjo ir sulaukė sėkmingos dienos“, – teigė T.Kaukėnas.

Vos kartą šaudykloje suklydęs ir vieną baudos ratą sukęs Lietuvos rinktinės lyderis 10 km įveikė per 26 minutes 55,7 sekundės ir finiše 1 minutę 20,3 sekundės pralaimėjo po ketverių metų sprinto lenktynių pasaulio čempiono titulą susigrąžinusiam prancūzui Martinui Fourcade'ui, kuriam tai jau aštuntasis aukso medalis planetos pirmenybėse.

26,9 sekundes nuo prancūzo atsilikęs sidabro medalį iškovojo sausio pabaigoje 42-ąjį gimtadienį atšventęs legendinis norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas. Tai jau tryliktasis norvego sidabras ir 41-isis medalis planetos pirmenybėse, tačiau tik pirmasis asmeninėse lenktynėse po septynerių metų.

Bronza atiteko ukrainiečiui Sergejui Semionovui, kuris nuo čempiono atsiliko 27,6 sekundės. Visi prizininkai šaudė be klaidų.

Šiandien buvo sėkminga diena, bet po karčios patirties Europos čempionate tolimesnius startus vertinu atsargiai

Sprinto lenktynių čempiono titulą ginęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe suko baudos ratą ir, nugalėtojui pralaimėjęs 35,5 sekundės, liko ketvirtas.

73-ias startavęs T. Kaukėnas po pirmosios šaudymo serijos buvo 28-as, o po antrosios – 24-as. Pagal 9,5 km atkarpos įveikimo laiką Tomas buvo 19-as.

„Lenktynes pradėjau su atsarga, pirmajame rate kurį laiką šliuožiau paskui slovėną Jakovą Faką, tačiau jį aplenkiau. Po Europos čempionato pasirinkau kitokią strategiją – nusprendžiau pradėti lėčiau ir pasilikti jėgų paskutiniajam ratui. Labiau užtikrintas jaučiausi dėl greičio trasoje, mažiau – dėl šaudymo“, – pasakojo geriausiai karjeroje aukščiausio rango varžybose pasirodęs Lietuvos biatlonininkas.

T.Kaukėnas šeštadienį pelnė 20 pasaulio taurės įskaitinių taškų. Bendrojoje įskaitoje lietuvis su 24 taškais iš 92-os vietos pakilo į 70-ą. Iš viso klasifikuoti 98 sportininkai. Pasaulio taurės įskaitinius taškus pelno į „Top 40“ patekę biatlonininkai.

2013 metų pasaulio čempionate Čekijoje 22-ą vietą užėmęs, o Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse 23-ias buvęs T.Kaukėnas iškovojo teisę dalyvauti sekmadienį nuo 14.30 val. (Lietuvos laiku) vyksiančiose 12,5 km persekiojimo lenktynėse. „Šiandien buvo sėkminga diena, bet po karčios patirties Europos čempionate tolimesnius startus vertinu atsargiai“, – sakė Tomas.

Kiti lietuviai šeštadienį pasirodė kukliai – Vytautas Strolia (pralaimėjo čempionui 4 min. 21,5 sek.; 6 baudos ratai) užėmė 87-tą vietą, o Karolis Dombrovskis (+5:12,9; 4) liko 95-tas tarp 102-jų dalyvių.

Po sprinto lenktynių 2015-2016 metų sezono Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos biatlonininkai pakilo į 21-ą vietą. Mūsų šalies atstovai aplenkė suomius. Iš viso klasifikuotos 33 šalys.