Pasaulio čempionatas prasidėjo sensacingai – pralaimėjo JAV ir Kanados rinktinės

Penktadienį Slovakijoje prasidėjo pasaulio ledo ritulio čempionatas. Pirmąją dieną antausius nuo europiečių gavo Kanados ir JAV rinktinės.
Slovakijos ledo ritulininkai
Slovakijos ledo ritulininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

A grupė

Pirmose čempionato rungtynėse staigmeną pateikę suomiai 3:1 nugalėjo Kanados rinktinę.

Du įvarčius suomiams pelnė 18-metis Kaapo Kakko, vieną pridėjo Arttu Ilomaki.

Kanadai vienintelį įvartį įmušė Jonathanas Marchessaultas.

K.Kakko jau tapo pasaulio čempionu su Suomijos U-18 ir U-20 rinktinėmis. Jeigu tai pakartotų ir su vyrų rinktine, būtų jauniausias rekordininkas istorijoje.

Kitose grupės rungtynėse šeimininkė Slovakija 4:1 nugalėjo JAV rinktinę, kuri laikoma turnyro favorite.

Matušas Sukelis pelnė pirmą įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą. Amerikiečiai buvo išlyginę rezultatą, kai pasižymėjo Alexas Debrincatas.

Slovakų pergalę įtvirtino Eriko Černako, Tomo Tataro ir Michalo Kristofo įvarčiai.

B grupė

Galingai startavusi Rusijos rinktinė 5:2 sutriuškino Norvegiją.

Rusijos rinktinei du įvarčius pelnė Jevgenijus Dadonovas, vieną pridėjo Nikita Kučerovas, Artiomas Anisimovas ir Nikita Gusevas.

Norvegijos rinktinėje pasižymėjo Thomas Olsenas ir Jonas Holosas.

Kitose grupės rungtynėse Čekija 5:2 sudorojo titulą ginančią Švediją.

Jakubas Vrana išvedė į priekį čekus pirmajame kėlinyje. Antrajame kėlinyje švedai persvėrė rezultatą po Patrico Hornqvisto ir Oskaro Lindblomo įvarčių. Kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino Dominikas Kubalikas.

Trečiajame kėlinyje dominavo čekai, įmušę dar tris įvarčius. Pasižymėjo Michaelis Frolikas, J.Vrana ir Janas Kovaras.

Čekai nutraukė 17 švedų pergalių seriją pasaulio čempionatuose. Švedijos rinktinė nebuvo pralaimėjusi dvejus metus, nes tapo čempione dukart iš eilės.