TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio čempionato debiutantė Inga Janulevičiūtė: ašaros, noras likti neatpažįstamai mokykloje ir viltis čiuožti Sočio olimpiadoje

Inga Januleviičiūtė
Inga Januleviičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Suskambus laisvosios programos muzikai, jos širdis ėmė daužytis, o kūną nuvilnijo jaudulio banga. Debiutas pasaulio čempionate nebuvo toks sėkmingas, kokio ji troško, kokio tikėjosi. Ji norėjo atsukti laiką atgal ir dar kartą iščiuožti ant ledo. Išvydusi mane ji pravirko, bet nurimusi nusišypsojo ir pažadėjo sau nuo šiol dirbsianti dar sunkiau.

Šio straipsnio herojė Inga Janulevičiūtė.  Ji – pasaulio dailiojo čiuožimo debiutantė. 17-metė smulkutė mergina iš Vilniaus. Labai kukli ir labai nuoširdi. Savo klasės draugams iš Žirmūnų gimnazijos ji nesakė, kad važiuoja į pasaulio čempionatą. Ji nesakė ir to, kad dalyvaus pasaulio jaunimo čempionate. Ten Ingai Janulevičiūtei sekėsi puikiai, apie ją rašė Lietuvos žiniasklaida, todėl grįžusi į mokyklą ji sulaukė daug dėmesio. Dėmesio, kuris privertė pasijusti nejaukiai.

„Aš nenoriu, kad mane pažinotų. Kažkaip jaučiuosi labai nesmagiai. Važiuodama į Nicą tik pasakiau, kad važiuoju į varžybas. Bet dabar tu parašysi apie mane, ar ne?“ – paklausė manęs Ingutė žinodama atsakymą.

– Tu neturi ko gėdytis, turi didžiuotis ir pasitikėti savimi, – ištariau tamsiaplaukei čiuožėjai.
– Man kažkaip neišeina.
– Bet ant ledo pasitiki savo jėgomis?
– Ant ledo taip, bet norėčiau dar labiau pasitikėti.
– Jeigu norėsi būti gera čiuožėja, privalėsi ir pasitikėti savimi, ir būti velniškai užsispyrusi.
– Žinau. Aš užsispyrusi, bet niekada nebūnu patenkinta savo pasirodymu. Šiandien dukart nugriuvau, tikrai galėjau sučiuožti geriau.
– Bet juk tai buvo tavo debiutas. Natūralu, kad jaudinaisi ir jaudulys tau pakišo koją.
– Kai suskambėjo muzika, man tokie stiprūs šiurpuliukai perbėgo per visą kūną.

Su Ingute kalbėjomės lauke. Kai pamačiau ją užkulisiuose, apkabinau ir pasakiau, kad ji šaunuolė. Tuomet jos skruostais ėmė tekėti ašaros.

–    Eime į lauką. Įkvėpsi gryno oro.

Lauke švietė saulė, buvo maloniai šilta. Norėjau ją nuraminti, nors puikiai supratau, kad nusivylimo kartėlį ji jaus ne tik šiandien.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Inga Januleviičiūtė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Inga Januleviičiūtė

Šiai čiuožėjai tik šį sezoną buvo suteikta galimybė atstovauti Lietuvai svarbiausiose varžybose. 17-metė debiutavo „Grand Prix“ varžybose Estijoje, tarptautinėse varžybose Dortmunde, pasaulio jaunimo čempionate Minske ir čia, pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Nicoje.

Tokią galimybę jai suteikė milžiniškas progresas vos per kelis mėnesius. Treneriai tai apibūdino žodžiais „Ingutė pratrūko su trigubais“. Dar vasarą jos arsenale buvo vienas trigubas šuolis, rudenį du, žiemą jau penki, o praėjusį ketvirtadienį Vilniuje jai per treniruotę pakluso paskutinysis trigubas šuolis – Tulupas.

„Už Lutcą skiriama daugiausiai balų, 6, bet man jis nėra pats sunkiausias. Per treniruotes man išeina jį atlikti, bet šiandien per Lutcą griuvau“, – nuleidusi akis sakė Inga.

– Ar paneni, kada pirmą ir kur pirmą kartą atlikai trigubą šuolį?
– Ne, neatsimenu. Bet atsimenu, kad tai buvo Kaunas ir... trečiadienis.

Ingutė prisipažino, kad visų svarbiausia jai sučiuožti gerai, o apie rezultatą ji ima galvoti vėliau. „Šiandien surinkau tik trimis balais mažiau nei jaunimo čempionate, nors ten nė karto negriuvau ir atlikau visus trigubus šuolius. Žinau, daugeliui atrodo, kaip ir mano mamai, kad jeigu nenukrenti tada viskas gerai. Bet taip nėra“, – kalbėjo čiuožėja.

Ji teisi. Už antruosius parodymus (interpretaciją, choreografiją, atlikimo meistriškumą, perėjimus, čiuožimo įgūdžius) I.Janulevičiūtė pasaulio čempionate sulaukė aukščiausio įvertinimo savo karjeroje – 30,07 balo. Koją jai pakišo techniniai elementai ir, visų pirma, prarasti taškai dėl šuolių.

Kai Nicos ledo arenoje savo pasirodymą atliko visos čiuožėjos, paaiškėjo, kad lietuvė pasaulio čempionato atrankoje užėmė 16 vietą. Tai reiškia, kad ji nepateko į pagrindines pasaulio čempionato varžybas, nes kelialapius iškovojo 12 čiuožėjų. Tokio rezultato 71,21 balo, kurį Inga surinko pasaulio jaunimo čempionate, bet nepateko į pagrindines varžybas, čia Nicoje būtų pakakę ir atvėrę kelią į pagrindines varžybas. Bet…

Ji pritariamai linksėjo galva, kuomet sakiau, jog visų svarbiausia šiose varžybose bus įgyta patirtis.

– Tikriausiai, noriu tuo tikėti. Kitą sezoną norėčiau būti daug stipresnė.
– Ir būsi. O jeigu būsi turėsi šansą čiuožti olimpiadoje, – linkėjau Ingutei.
– Būtų nuostabu...

fcskating.lt nuotr./Inga Janulevičiūtė
fcskating.lt nuotr./Inga Janulevičiūtė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Sočis
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką