Pasaulio čempionato II divizione jauniai sutriuškino Kroatiją

Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato IIA diviziono ketvirtose rungtynėse penktadienį susikaupusį pykti po pralaimėjo Didžiajai Britanijai išliejo ant kroatų. Lietuviai net 5:1 (5:0, 0:1, 0:0) sutriuškino Kroatiją ir vis dar turi galimybes iškovoti aukso apdovanojimus.
Lietuvos jauniai įveikė Kroatijos ledo ritulininkus
Lietuvos jauniai įveikė Kroatijos ledo ritulininkus / hockey.lt nuotr.

Įvarčius Lietuvai pelnė: Egidijus Binkulis (00:11, Patrikas Misiukas), Lukas Vashco (03:17, E.Binkulis, Eimantas Noreika), P.Misiukas (12:46), E.Noreika – 2 (17:01, Herkus Marcinkevičius ir 19:03, Paulius Macijauskas).

Totalinį ledo ritulį pademonstravę lietuviai smeigė įvartį jau po pirmojo įmetimo užpuolę varžovus lyg skėriai. Visose aikštės vietose dominavusi Lietuvos rinktinė nesužaidus nė keturių minučių pirmavo 2:0, o trenerių štabas ėmė laisvai laviruoti sudėtimi ir aikštelėje dažnai pasirodydavo iki tol tik epizodiškai žaidęs ketvirtasis penketukas. Būtent šio penketuko puolėjas, jauniausias rinktinės žaidėjas klaipėdietis E.Noreika dviem įvarčiais įsirašė savo pavardę į protokolą.

Lietuviai įvarčius pelnė kas antrą metimą, o kroatai iš viso per kėlinį jų atliko tris.

Kroatai pirmą „padorią“ ataką surengė antrajame kėlinyje sužaidus 12 minučių, tačiau reti antpuoliai užmigdė lietuvius. Patys atleidę vadeles vienos iš retų varžovų atakų metu praleido įvartį, kai prie sumaišties prie vartų ritulį į juos pasiuntė Fabijanas Kozina.

Nusiraminę lietuviai šiame kėlinyje pasižymėjo nebent tuo, kad tradiciškai neišnaudojo daugumos, kuri tapo jau dvidešimt pirma čempionate.

Antrajame kėlinyje Kroatija buvo geresnė pagal metimus: 9-5.

Trečiasis kėlinys nuo antrojo niekuo nesiskyrė. Lietuva tradiciškai neišnaudojo dviejų galimybių įmušti daugumoje, varžovai surengė porą pavojingų antpuolių, viename iš jų čempionate debiutavęs vartininkas Tadas Ramanauskas ritulį atmušė galva.

Traumą patyrė Eimantas Steponavičius, kuris po susidūrimo prie borto nebegalėjo tęsti rungtynių.

Šiose rungtynėse žaidimo laikas buvo suteiktas visiems žaidėjams, kurie po rungtynių džiaugėsi savo pasirodymu, o geriausiu rungtynių žaidėju lietuvių gretose pripažintas jauniausias čempionato žaidėjas E.Noreika.

„Esu patenkintas savo pasirodymu. Prieš čempionatą svajojau apie geriausio žaidėjo prizą. Išėjau, pavyko įmušti, paskui dar kartą ir sužaidžiau geras rungtynes“, – sakė E.Noreika.

„Taip lengva kaip su kroatais kitose rungtynės nebus. Estija turi daug gerų, gerai bėgančių žaidėjų, kurie yra susižaidę, keturi iš jų žaidžia viename klube“, – sakė Martynas Miliūnas.

Vyriausiasis komandos treneris Jamesas Tibbettsas pripažino, jog pasirinktas planas pasiteisino.

„Komanda spaudė varžovus nuo pirmų minučių Jaunimas dirbo gerai, žaidė pagal planą, todėl ir laimėjom. Rungtynės nebuvo tokios lengvos kaip gali pasirodyti iš šalies“, – sakė J.Tibbettsas.

Paskutinėse čempionato rungtynėse šeštadienį 10.30 val. Lietuvos laiku Lietuva susitiks su Estija. Pergalės atveju lietuviai dar gali užimti pirmą vietą divizione, tačiau reikia sulaukti palankių varžovų rezultatų.

Pirmose dienos rungtynėse Didžioji Britanija prisivijo varžovus po tragiškai sužaisto pirmojo kėlinio, tačiau sušvelninusi skirtumą iki 2:3 pramiegojo rezultatyviausią čempionato žaidėją Andrei Vasile, kuris pelnė visus rumunų įvarčius ir pralaimėjo 2:4 (0:3, 1:0, 1:1).

Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rumunija 4 3 0 1 0 18:7 10
2. Lietuva 4 2 2 0 1 14:9 8
3. Pietų Korėja 3 2 0 0 1 9:7 6
4. Estija 3 0 2 0 1 10:12 4
5. Didžioji Britanija 4 1 0 1 2 12:14 4
6. Kroatija 4 0 0 1 3 6:20 1