Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 5d. 14:49

Pasaulio čempionato organizatoriams teko aiškintis dėl lietuvių rungtynių grafiko

Lietuva –Slovėnija 15min iš Kazachstano
nuotr. Marato Akimzhanovo / Lietuva –Slovėnija

Pasaulio ledo ritulio IA diviziono čempionatą Kazachstano sostinėje Nur Sultane Lietuvos rinktinė baigė triuškinamu pralaimėjimu. Prieš paskutinį turą vilčių iškovoti bronzos medalius dar turėję lietuviai net 0:9 pralaimėjo Slovėnijai ir kitais metais grįš į trečią pagal pajėgumą pasaulio čempionato divizioną.

„Liūdna taip baigti čempionatą, – spaudos konferencijoje konstatavo Lietuvos rinktinės treneris Danielis Lecroix. – Didžiuojuosi savo komanda, tuo, kaip ji žaidė šiame čempionate, išskyrus šiandienos rungtynes.

Jaunimas gavo gerų pamokų ir tobulėjo. Lieka pozityvūs įspūdžiai po čempionato. Lemiamos rungtynės su slovėnais buvo labai sunkios. Nespėjome atsigauti po sunkių rungtynių su Pietų Korėja. Tuo tarpu varžovai ilsėjosi dvigubai ilgiau. Deja, bet mes negalime kontroliuoti tvarkaraščio. Nežinau, ar taip būdavo anksčiau, nes nesu dalyvavęs pasaulio čempionatuose. Kiek girdėjau, tai yra pirmas kartas, kai komandos žaidžia ne tą pačią dieną ir vienos turi daugiau poilsio, kitos mažiau. Turėtų būti vienodos taisyklės.“

Nespėjome atsigauti po sunkių rungtynių su Pietų Korėja. Tuo tarpu varžovai ilsėjosi dvigubai ilgiau

Diviziono debiutantams Lietuvos ledo ritulininkams vieninteliams iš viso turnyro dalyvių teko toks neparankus tvarkaraštis, kai po rungtynių vakare, kitą dieną tekdavo žaisti jau pirmose rungtynėse per pietus. Poilsiui lietuviai turėjo vos 18 valandų, tuo tarpu jų varžovai – slovėnai, o prieš tai ir vengrai, rungtynių išvakarėse turėjo poilsio dieną.

15min apie susidariusią situaciją pasiteiravo spaudos konferencijoje dalyvavusių čempionato organizacinio komiteto vadovų.

„Čempionato tvarkaraštis sudaromas pagal IIHF nustatytas taisykles. Komandos skirstomos pagal reitingą ir taip sudaromas tvarkaraštis, kurio negalime stumdyti. Pagal IIHF reglamentą, tarp rungtynių turi būti 19 valandų pertrauka. Dar praėjusių metų vasarą tvarkaraštis buvo nusiųstas į IIHF ir jie jį patvirtino. Tvarkaraščiai buvo nusiųsti ir nacionalinėms federacijoms. Iš Lietuvos federacijos jokių priekaištų negavome ir tvarkaraštis buvo patvirtintas“, – aiškino organizacinio komiteto vadovas kazachas Glebas Karatajevas.

Iš Lietuvos federacijos jokių priekaištų negavome ir tvarkaraštis buvo patvirtintas

„Šiame čempionate labai didelę įtaką darė laisva poilsio diena, nes dvi dienas iš eilės žaisti yra labai sunku. Be to, varžovai turėjo visa diena daugiau poilsio. Jie ilsėjosi, o mes žaidėm. Kai teko žaisti dvi dienas iš eilės, nesugebėjome pasipriešinti abejose rungtynėse. Fiziškai nesame stiprūs, – sakė Lietuvos rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas. – Kalbant apie visą čempionatą, pasisėmėme daug patirties. Ypač naudingas čempionatas buvo jaunimui. Kovosim ir sieksim vėl čia sugrįžti ir surinkti dar stipresnę rinktinę, nes buvo nemažai žaidėjų, kurie negalėjo atvažiuoti.“

Kitais metais Lietuvos rinktinė žais IB divizione su Lenkija, Ukraina, Japonija, Estija ir 2A divizioną laimėjusiam Serbija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:45
24:54
57:15

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką