Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas: į lyderių gretas įsiveržė naujoji Rusijos pora

T.Volosozhar ir M.Trankovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / T.Volosozhar ir M.Trankovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas Maskvoje įsibėgėjo. „Megasport“ areną užpildo vis daugiau šios sporto šakos gerbėjų, o jų šį vakarą lauks lemiamų varžybų desertas. Naujieji čempionai paaiškės dvejose grupėse: vyrų ir porų. Būtent porų varžybose planetos pirmenybių šeimininkai rusai turi daugiausia vilčių sulaukti medalio. O gal net ne vieno.

Daugybės Rusijos vėliavų, plakatų ir milžiniškų ovacijų per porų trumpąją programą sulaukė trys poros. Niekas neabejojo – visos jos gali kautis dėl pačių aukščiausių pozicijų. Tai Europos ir pasaulio čempionatų prizininkai Yuko Kawaguti ir Aleksandras Smirnovas, vietą elite išsikovoję jaunieji talentai Vera Bazarova ir Yuri Larionovas bei šiemet susibūrusi nauja pora – ukrainietė Tatjana Volosozhar ir Maksimas Trankovas.

Visos trys Rusijos poros po trumposios programos įsiveržė į stipriausiųjų penketuką. Bet ne taip, kaip laukė ir tikėjosi tūkstančiai šios šalies žiūrovų.

Pirmąją vietą trumpojoje programoje užėmė Kinijos čiuožėjai Qing Pang ir Jianas Tongas. Ir tai nenustebino. Dabartiniai pasaulio čempionai šį sezoną demonstravo stabilius rezultatus, o keturių žemynų čempionate pasidabino aukso medaliais. Už trumpąją programą jie sulaukė 74.00 balų įvertinimo.

Antri po trumposios programos šių metų Europos ir Grand Prix varžybų čempionai vokiečiai Aliona Savchenko ir Robinas Szolkowy. Jų trumpoji programa buvo įvertinta 72.98 balo.

Trečiąją, ketvirtąją ir penktąją vietas pasidalijo rusai. Treti kol kas T. Volosozhar ir M.Trankovas, ketvirti – V.Bazarova ir Y.Larionovas, penkti – Y.Kawaguti ir A.Smirnovas.

Iš visų trijų Rusijos duetų daugiausia palaikymo sulaukė tik šiemet Rusijos pilietybę priėmusi ukrainietė T.Voloshar ir M.Trankovas. Tai pirmasis poros sezonas kartu ir kol kas itin sėkmingas. Po olimpinių žaidynių Tatjana išsiskyrė su savo partneriu Stanislavu Morozovu, o Maksimas su Marija Mukhortova.

Jų trumpoji programa nepaliko abejingų: didelių pergalių anksčiau nepasiekę čiuožėjai neklydo, o po jų pasirodymų arenoje kelias minutes skambėjo šūksniai: „Šaunuoliai, šaunuoliai“.

Trečiadienį nuo 12 val. Lietuvos laiku laisvąją programą atliks vyrai, o poros medalių dalybas pradės 17 val. 

Po trumposios programos
Lyderiai Šalis Balai Komentaras

1.Qing Pang ir Jianas Tongas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Qing Pang ir Jianas Tongas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Qing Pang ir Jianas Tongas
Kinija 74.00 Q.Pang: Mes labai laimingi ir ne tik dėl savo čiuožimo. Sulaukėme puikių balų, o tai reiškia, jog mėnesio pertrauka mūsų neišmušė iš vėžių. Prieš laisvąjį šokį labai gerai turėti atotrūkį prieš konkurentus, nes tai suteikia daugiau pasitikėjimo.
 

2. Aliona Savchenko ir Robinas Szolkowy

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aliona Savchenko ir Robinas Szolkowy (Vokietija)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aliona Savchenko ir Robinas Szolkowy (Vokietija)
Vokietija 72.98 R.Szolkowy: Tai dar vienas šaunus šio sezono pasirodymas. Paskutines tris savaites mums buvo sunku nusiteikti varžyboms ir rasti jėgų vėl įgauti sportinę formą. Bet mums pavyko.
 

3. Tatjana Volosozhar ir Maksimas Trankovas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tatjana Volosozhar ir Maksimas Trankovas (Rusija)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tatjana Volosozhar ir Maksimas Trankovas (Rusija)
Rusija 70.35 T.Volosozhar: Mes labai nustebę. Tai tik pirmasis mūsų sezonas kartu ir mes neturėjome daug laiko pasiruošti pirmenybėms. Ypač mums trūksta patirties. Mes buvome Japonijoje, kai įvyko tragedija, todėl ruoštis čempionatui buvo dar sunkiau. Visgi mums pavyko. Ačiū nuostabiai publikai.
 

4. Vera Bazarova ir Yuri Larionovas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vera Bazarova ir Yuri Larionovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vera Bazarova ir Yuri Larionovas
Rusija 64.64 Y.Larionovas: Buvo taip malonu jausti žiūrovų palaikymą nuo pat pirmos iki paskutinės programos minutės. Žinoma, mums sunkiau susikoncentruoti, nes jaučiame didelę atsakomybę. Visgi savo pasirodymu negalime skųstis.
 

5. Yuko Kawaguti ir Aleksandras Smirnovas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Yuko Kawaguri ir Aleksandras Smirnovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Yuko Kawaguri ir Aleksandras Smirnovas
Rusija 62.54 A.Smirnovas: Trumpoji programa sukėlė tiek daug emocijų, kad negalėjau susikoncentruoti ir nukritau lygioje vietoje. Tai mano klaida. Mes nenuleisime rankų ir kausimės dėl medalio.
 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką