Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionais tapo švedai, nugalėję rusus

Jaunieji Švedijos ledo ritulininkai prisiminė aukso skonį. Po 31 metų pertraukos jie antrą kartą šalies istorijoje triumfavo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionate.
Švedų pergalės džiaugsmas
Švedų pergalės džiaugsmas / „Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį finale švedai tik po pratęsimo 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) palaužė čempionų titulus gynusius bendraamžius iš Rusijos.

Nors švedai akivaizdžiai dominavo pagal smūgius į vartus (58:17), įrodyti savo pranašumą jiems pavyko tik per pratęsimą, kai 11 minutę nuostabų įvartį pelnė Mika Zibanejadas.

„Neturiu žodžių apibūdinto to, ką dabar jaučiu, – džiaugėsi finalo didvyris. - Be jokios abejonės, tai kol kas svarbiausias įvartis mano karjeroje.“

Mače dėl bronzos Kanada atsitiesė po nesėkmės pusfinalyje prieš Rusiją ir užtikrintai 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) sutriuškino Suomiją.

Čempionato šeimininkai kanadiečiai pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio pirmenybių finale nežaidė pirmą kartą nuo 2001 metų.

Naudingiausiu čempionato žaidėju buvo pripažintas rusas Jevgenijus Kuznetsovas. Jis pirmavo turnyre pagal pelnytus taškus – 13 (6 įvarčiai ir 7 rezultatyvūs perdavimai). Dramatiškame pusfinalyje prieš Kanadą jis pelnė net 3 įvarčius. J.Kuznetsovui atiteko ir geriausio puolėjo prizas.

Geriausiu čempionato gynėju buvo išrinktas kanadietis Brandonas Gormley, o vartininku – čekas  Petras Mražekas.