Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate Lietuva iškovojo pirmą pergalę

Pasaulio jaunimo iki 20 metų ledo ritulio čempionate Brašovo mieste (Rumunija) Lietuvos U-20 rinktinė ketvirtajame ture 6:3 (3:1, 2:1, 1:2) įveikė Ispanijos ekipą ir užsitikrino išlikimą II-o diviziono „A“ grupėje.
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate Lietuva iškovojo pirmą pergalę / hockey.lt nuotr.

Lietuvos komanda lemiamas rungtynes dėl teisės likti grupėje pradėjo susikaupusi ir ryžtingai. Šeštą minutę 15-metis Ilja Četvertakas išvedė ekipą į priekį (05:03 min., Kasparas Falkas), dar po šešių minučių savo jėgą ėmė įrodinėti smogiamasis, antrasis lietuvių penketukas. Iš pradžių Aimas Fiščevas (11:51 min., Aivaras Bendžius, Danielis Bogdziulis), o netrukus ir D.Bogdziulis (13:07 min., A.Fiščevas, A.Bendžius) padidino skirtumą iki 3:0. D.Bogdziulis sudalyvavo dar vieno įvarčio įmušime, šįkart netiesiogiai, kai ispanai išnaudojo kiekybinę persvarą pirmojo kėlinio pabaigoje, kai lietuvių ekipos puolėjas užsidirbo 2 minučių pašalinimą.

Antrajame kėlinyje lietuviai ėmė triuškinti varžovus, kai dar po vieną įvartį pelnė I.Četvertakas ir A.Fiščevas.

Trečiojo kėlinio pabaigoje K.Falkas pelnė 6 Lietuvos rinktinės įvartį ir mūsiškiai per anksti ėmė švęsti pergalę, kuo pasinaudojo ispanai, per 4 likusias minutes pelnę 2 įvarčius ir sušvelninę atsilikimą iki 3:6.

Lietuvos U-20 rinktinė šventė pirmąją pergalę čempionate, tuo pačiu užsitikrinusi teisę ir kitąmet žaisti tame pačiame divizione, į II-o diviziono „B“ grupę pasiuntusi ispanus.

„Dvikovoje su ispanais dominavome visose rungtynėse ir buvome galva pranašesni už varžovus. Žaidėjams nereikėjo daug aiškinti, ką lemia šios dienos rungtynės, tad kontroliavome rungtynių eigą. Dvikovos pabaigoje atsipalaidavome, tad varžovai pelnė du lengvus įvarčius. Dabar esame nusiteikę rimtai susikauti su japonais paskutiniojoje čempionato dvikovoje“, – po pirmosios pergalės kalbėjo lietuvių vyriausiasis treneris Andrius Jadkauskas.

Prieš paskutinįjį čempionato turą, kuris įvyks po poilsio dienos, šeštadienį, turnyrinė padėtis čempionate tokia (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, taškai):

1. Japonija    4   4   12

2. Rumunija    4   4    9

3. Vengrija    4   3    8

4. Olandija    4   1    4

5. Lietuva     4   1    3

6. Ispanija    4   0    0

Lietuvos U-20 rinktinė paskutiniąsias čempionato rungtynes žais šeštadienį, 13:00 val. su Japonija. Lietuvos komanda čempionate užsitikrino mažiausiai penktąją vietą,  ispanų pergalės prieš olandus atveju, nugalėję japonus lietuviai pakiltų į ketvirtą vietą.