Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate lietuviai po baudinių serijos nusileido Pietų Korėjai

Pirmąją nesėkmę pasaulio jaunimo (iki 18 metų) ledo ritulio čempionato antrojo (II) diviziono šešių ekipų A grupės turnyre Didžiojoje Britanijoje patyrė ir lyderės poziciją prarado Lietuvos rinktinė.
Rungtynių akimirka / hockey.lt nuotr.

Ketvirtadienį trečiajame ture jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai po baudinių serijos 5:6 (2:2, 2:3, 1:0, 0:0, 0:1) nusileido turnyro lyderiais tapusiems Pietų Korėjos bendraamžiams.

Lietuviai pirmose čempionato rungtynėse 4:0 įveikė Kroatiją, o vėliau 3:1 nugalėjo Nyderlandus, tuo tarpu Pietų Korėjos ledo ritulininkai pirmose rungtynėse tik po pratęsimo 6:5 nugalėjo Rumuniją, o vėliau 6:5 įveikė ir šeimininkę Didžiają Britaniją.

Antrasi rungtynes iš eilės rungtynių pradžia geriau klostosi Lietuvos rinktinės varžovams. Korėjiečiai jau ketvirtąją rungtynių minutę po Woonjae Choi tikslaus smūgio nuginklavo Artūrą Pavliukovą (1:0). Lietuvių tai nepalaužė ir jau septintąją minutę Dominykas Bisturys ir Nojus Marcinkevičius atliko tikslius perdavimus Edvinui Boroška, kuris išlygino rungtynių rezultatą (1:1).

Deja, nepraėjus nei minutei Chonghyunas Lee sugrąžino persvarą korėjiečiams (2:1). Kėlinio viduryje lietuviams teko daugiau dirbti savo zonoje, o tryliktą minutę Erikas Sadauskas buvo nubaustas 2 baudos minutėmis. Lietuviai sėkmingai apsigynė mažumoje, o 19-ą pirmojo kėlinio minutę kiekybinę persvarą puikiai išnaudojo Deividas Četvertakas, kuris po Domanto Čypo ir Aurimo Gaidausko perdavimų išlygino rungtynių rezultatą – 2:2.

Kėlinio pabaigoje taip pat nutiko skausmingas incidentas Jauniui Jasinevičiui, kuris po stipraus smūgio rituliu tik padedamas draugų paliko aikštelę.

Antrojo kėlinio pradžiooje rezultatyviausias šiame čempionate žaidėjas Artūras Laukaitis užsidirbo 2 baudos minutes, o varžovai netruko tuo pasinaudoti. Daugumoje žaidę korėjiečiai 25-ą rungtynių minutę persvėrė rezultaatą savo naudai (3:2). Dar po keturių minučių Gyuseongas Lee padidino pranašumą iki rekordinio – dviejų įvarčių (4:2).

Sunkioje padėtyje atsidūrę lietuviai pademonstravo kovotojų charakterį. Deividas Četvertakas jau po septynių sekundžių sumažino atsilikimą iki vieno (3:4), tačiau netrukus mažumoje žaidę lietuviai praleido penktąjį įvartį (3:5).

Kėlinio pabaigoje Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjas Donatas Vitte tiksliu smūgiu varžovų vartininkui tarp kojų įmušė ketvirtą lietuvių įvartį ir sumažino atsilikimą iki vieno – 4:5.

Trečiame kėlinyje abiems komandoms nepavyko nuginkluoti vartininkų ir visą kėlinį vyko apyligė kova. Susitikimo pabaigoje lietuviai pakeitė vartininką aikštės žaidėju ir trumpai rungtyniavo šeši prieš keturis, tačiau netrukus iš aikštės buvo pašalinti du Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjai. Tikrą kovotojų charakterį pademonstravę lietuviai net ir tokioje nepavydėtinoje situacijoje nepasidavė – likus žaisti mažiau nei 25 sekundes antrą rungtynių įvartį įmušė D.Vitte ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu nei vienai komandai pasižymėti nepavyko, nors lietuviai didžiąją pratęsimo dalį turėjo iniciatyvą.

Baudinių serijoje Lietuvos jaunių rinktinės narys Edgaras Protčenko tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė lietuvius į priekį. Deja, antroje baudinių serijoje varžovai išlygino rezultatą, o penktuoju smūgiu išplėšė pergalę.

Šiuo metu Lietuvos ir Korėjos rinktinės yra surinkusios po 7 taškus, tačiau dėl pergalės tarpusavio rungtynėse pirmoje vietoje rikiuojasi varžovai.

Kitas rungtynes lietuviai žais šeštadienį su Rumunija.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Pietų Korėja 3 1 2 0 0 18:15 7
2. Lietuva 3 2 0 1 0 12:7 7
2. Kroatija 3 2 0 0 1 9:9 6
4. Olandija 3 1 0 0 2 8:11 3
5. Rumunija 2 0 0 1 1 9:11 1
6. Didžioji Britanija 2 0 0 0 2 9:12 0