Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate Lietuvos rinktinė ir toliau žengia be pergalių

Rumunijos mieste Brašove vykstančiame pasaulio jaunimo iki 20 metų ledo ritulio čempionate, po dienos pertraukos atnaujintos kovos II-o diviziono „A“ grupėje.
Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė
Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė / LLRF nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Paskutinėse trečio turo rungtynėse jauniausia čempionate Lietuvos U-20 rinktinė surėmė lazdas su aikštelės šeimininkais rumunais. Dvikovą rezultatu 5:3 (1:1, 1:2, 3:0) laimėjo Rumunija.

Lietuvos rinktinė rimtai ėmėsi užduoties iškovoti pirmąją pergalę čempionate. Lietuviai pirmieji įmušė įvartį, kai Lukas Vėželis pasiuntė ritulį į vartus (03:25 min., Simonas Gorelis).

Rumunai dar pirmajame kėlinyje rezultatą išlygino – pasižymėjo Gergo Biro (14:37 min., Danielis Tranca).

Antrajame kėlinyje jau rumunai po Hubos Borso įvarčio išsiveržė į priekį (24:10 min., Roberto Gliga), tačiau Lietuvos rinktinė pademonstravo charakterį. Aimas Fiščevas rezultatą išlygino (32:59 min.), o 15-metis Ilja Četvertakas rezultatą persvėrė lietuvių naudai (34:39 min., Justas Steponaitis).

Trečiasis kėlinys lietuviams prasidėjo nesėkmingai, kai jau 21 sekundę Roberto Gliga išlygino rezultatą 3:3 (40:31, Matyas Biro).

Neatlaikiusi varžovų spaudimo Lietuvos rinktinė leido varžovams išsiveržti į priekį 55 minutę, kai pasižymėjo Zoltanas Molnaras.

Lietuvos rinktinė bandė gelbėti rungtynes paskutiniąją rungtynių minutę vartininką Simą Baltrūną pakeitusi šeštu aikštės žaidėju, tačiau rumunai šaltakraujiškai pasiuntė ritulį į tuščius padėję tašką rungtynėse 5:3. Pasižymėjo M.Biro (59:19 min., R.Gligo).

Kitose trečios dienos rungtynėse Vengrija 6:2 (1:1, 3:0, 2:1) nugalėjo Ispaniją, o Japonija net 8:1 (0:1, 4:0, 4:0) – Olandiją.

Po trijų varžybų dienų turnyrinė padėtis tokia (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, taškai):

1. Japonija     3   3   9
2. Rumunija     3   3   9
3. Vengrija     3   2   6
4. Olandija     3   1   3
5. Lietuva      3   0   0
6. Ispanija     3   0   0

Ketvirtadienį Lietuvos rinktinė susitiks su Ispanijos rinktine, paskutinėse čempionato rungtynėse šeštadienį – su Japonija.