Pasaulio jaunimo ledo ritulio finale kausis Rusija ir Švedija

Kanadoje vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 20 metų) elito grupės ledo ritulio čempionate dėl aukso kovos Rusijos ir Švedijos rinktinės.
Jaunieji Rusijos ledo ritulininkai nutraukė įspūdingą Kanados seriją.
Jaunieji Rusijos ledo ritulininkai nutraukė įspūdingą Kanados sportininkų pergalių seriją. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Čempionų titulus ginantys rusai pusfinalyje 6:5 (2:0, 3:1, 1:4) nuskriaudė iki tol nė vieno pralaimėjimo pirmenybėse nepatyrusius šeimininkus kanadiečius.

Šia pergale rusai nutraukė įspūdingą Kanados ritulininkų pergalių seriją. Šios šalies atstovai jaunimo ledo ritulio finale kovojo net 10 kartų iš eilės.

Kanadiečiai net 32 kartais daugiau (56:24) metė ritulį į varžovų vartus, tačiau buvo priversti kapituliuoti. Nors trečiajame kėlinyje buvo atsilikę net 1:6, šeimininkai turėjo galimybę išsigelbėti, kai pelnė 4 įvarčius vos per 5 minutes, o per likusias 6 minutes dukart pataikė į virpstą.

Rusijos rinktinės didvyriu tapo Jevgenijus Kuznecovas, įmušęs tris įvarčius.

Kitame pusfinalyje švedai tik po baudinių serijos 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0) įrodė savo pranašumą prieš suomius.

Šio mačo scenarijus susiklostė panašiai, kaip ir pirmajame pusfinalyje. Švedai dominavo pagal smūgius į vartus (58:24), tačiau trečiajame kėlinyje buvo atsilikę 0:2.

Visgi, skirtingai nei kanadiečiams, švedams pavyko išsigelbėti. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes  Maxas Fribergas rezultatą išlygino, o per baudinių seriją įmušė ir pergalę nulėmusį įvartį.

Dar vieną skaudų pralaimėjimą patyrė jaunieji Latvijos ledo ritulininkai. Kovoje dėl išlikimo elito grupėje mūsų kaimynus net 2:12 sutriuškino amerikiečiai.

Po šios nesėkmės latviai išliko autsaiderių grupės dugne, o savo likimą spręs paskutiniame mače su danais. Vietas elito grupėje jau išsaugojo JAV ir Šveicarijos jaunimo rinktinės.