Pasaulio ledo ritulio čempionate kanadiečiai įveikė švedus, o amerikiečiai nugalėjo suomius

Penktą pergalę Baltarusijos sostinėje vykstančiame šešiolikos komandų pasaulio vyrų ledo ritulio čempionate iškovojo ir su 15 taškais aštuonių komandų A grupės lydere tapo bei vietą ketvirtfinalyje užsitikrino Kanados rinktinė.
Ryanas Ellisas įmušė lemiamą įvartį
Ryanas Ellisas įmušė lemiamą įvartį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį Kanados ledo ritulininkai po pratęsimo 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0) nugalėjo antrojoje pozicijoje esančią bei vietą ketvirtfinalyje taip pat užsitikrinusią nugalėtojos titulą ginančią Švedijos (15 tšk.) ekipą.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai:

8. Italija 6 1 0 0 5 5:20 3

Po ketvirtosios pergalės į antrąją vietą B grupėje pakilo praėjusių pirmenybių bronzos medalininkė JAV (11 tšk.) rinktinė, 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) įveikusi į penktąją poziciją nukritusius Suomijos (8 taškai) ledo ritulininkus.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai:

8. Kazachstanas 6 0 0 2 4 13:28 2

Keturios geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į pasaulio ledo ritulio čempionato Minske ketvirtfinalį.