Pasaulio slidinėjimo čempionato komandinio sprinto varžybose Lietuvos moterys užėmė 20-ąją vietą, o vyrai – 27-ąją

Italijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate sekmadienį sportininkai medalius dalijosi komandinio sprinto lenktynėse.
Čempionėmis tapo JAV slidininkės Jessica Diggins ir Kikkan Randall.
Čempionėmis tapo JAV slidininkės Jessica Diggins ir Kikkan Randall. / „Scanpix“ nuotr.

Moterų varžybose 6 kartus po 1,2 km nuotolį Lietuvos duetas – Ingrida Ardišauskaitė ir Natalija Kočergina – nušliuožė per 23 minutes 9,17 sekundės ir, aplenkęs Kazachstano, Didžiosios Britanijos, Vengrijos, Danijos bei Latvijos poras, užėmė 20-ąją vietą.

Moterų komandinio sprinto čempionėmis tapo JAV slidininkės Jessica Diggins ir Kikkan Randall. Jos finale užtruko 20 minučių 24,4 sekundes ir 7,8 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią praėjusių metų čempionę Švedijos ekipą.

10,9 sekundės nuo amerikiečių atsiliko ir bronza tenkinosi Suomijos duetas, kuris praėjusiose pirmenybėse buvo antras.

Vyrų varžybose 6 kartus po 1,5 km distanciją lietuviai Lukas Janeliūnas ir Karolis Zlatkauskas įveikė per 24 minutes 16,81 sekundės ir, aplenkę Vengrijos, Latvijos ir Islandijos duetus, tenkinosi 27-ąja pozicija.

Pirmą kartą šios rungties planetos pirmenybių aukso medalius iškovojo Rusijos slidininkai. Aleksejus Petuchovas ir Nikita Kriukovas finale sugaišo 21 minutę 30,98 sekundės ir vos 0,4 bei 0,73 sekundės aplenkė pirmą kartą ant prizininkų pakylos užlipusias bei sidabro ir bronzos medaliais pasidabinusias Švedijos ir Kazachstano komandas.

Čempionų titulus ginę kanadiečiai rusams pralaimėjo 0,76 sekundės ir liko ketvirti.