2022 02 05 /2022 02 16

„Pekinas 2022“ : Lietuvos sportininkų startų tvarkaraštis ir rezultatai

Vasario 4-20 dienomis Kinijos sostinėje Pekine vyksta didžiausias žiemos sporto renginys – 2022-ųjų olimpinės žaidynės. Jose dalyvauja 91 nacionalinis olimpinis komitetas bei 2900 geriausių sportininkų iš viso pasaulio. Jie varžosi trijose zonose: Pekine, Jančinge ir Džangdziakou ir 7 sporto šakose ir 15 disciplinų išsidalins 109 apdovanojimų komplektus. Lietuva Pekine turės didžiausių visų laikų delegaciją - 13 sportininkų. Čia rasite visų mūsų sportininkų startų tvarkaraštį bei kasdien atnaujinamus rezultatus.
Pekino olimpinių žaidynių logotipas
Pekino olimpinių žaidynių logotipas / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvai šį kartą atstovaus gausiausia sportininkų rinktinė – 13 atletų.

LTOK nuotr./Lietuvos sportininkų startai

Vasario 7 d.

Biatlonas, 15 km individualios lenktynės. 25-erių Gabrielė Leščinskaitė finišavo 61 tarp 87 startavusių sportininkių. 4 klaidas šaudykloje padariusi olimpinių žaidynių debiutantė rungtį įveikė per 51 min. 39,2 sek. (nuo čempionės atsiliko 7 min. 26,5 sek.). „Tai buvo vienos sunkiausių mano varžybų gyvenime“, – po finišo teigė G.Leščinskaitė.

Vasario 8 d.

Biatlonas, 20 km individualios lenktynės. Vytautas Strolia prašovė kartą, distanciją, nuo nugalėtojo atsiliko +3:23.0 min. ir užėmė 21 vietą. Tomas Kaukėnas buvo netikslus penkis kartus nuo lyderio atsiliko +7:42.6 min. ir buvo 70-as. Visai šalia – 71 vietoje – finišavo olimpiados debiutantas Karolis Dombrovskis, prašovęs keturis kartus (+7:42.7), Pirmą kartą olimpiadoje taip pat dalyvaujantis jauniausias rinktinės narys Linas Banys prašovė tris sykius ir buvo 79-as (+8:58.8).

Slidinėjimas, sprinto laisvuoju stiliumi kvalifikacija. 17-metė Eglė Savickaitė užėmė 82-ą vietą (+54,57 sek.), o 16 metė Ieva Dainytė buvo 87-a (+1:01,96) tarp 90 sportininkių. 32-ejų metų Modestas Vaičiulis užėmė 49-ąją vietą, o Tautvydas Strolia tarp 88 slidininkų liko 68-as.

Vasario 9 d.

Kalnų slidinėjimas, slalomas. Olimpinių žaidynių debiutantė Gabija Šinkūnaitė jau pirmojo nusileidimo metu apžergė lazdą ir distancijos nebaigė.

Vasario 10 d.

Slidinėjimas, 10 km klasikiniu stiliumi. Eglė Savickaitė distanciją įveikė per 38:26.5 min., nuo nugalėtojos norvegės Therese Johaug atsiliko 10:20.2 min. ir užėmė 89 vietą. Ieva Dainytė nuo lyderės atsiliko 11:01.1 min. ir buvo 91-a tarp 98 dalyvių.

Vasario 11 d.

Slidinėjimas, 15 km klasikiniu stiliumi. Tautvydas Strolia užėmė 83 vietą tarp 95 finišą pasiekusių slidininkų. Dar du distancijos neįstengė įveikti. Šios rungties olimpiniu čempionu tapo suomis Ilvo Niskanenas. Jo rezultatas – 37 min. 54,8 sek. T.Strolia nuo nugalėtojo atsiliko 8 min. 58,3 sek.

Biatlonas, 7,5 km sprintas. Gabrielė Lečinskaitė nė karto neprašovė pro šalį, distanciją įveikė per 23 min. ir 37,1 sek. ir finišavo 63 vietoje. Nuo nugalėtojos norvegės Marte Olsbu Røiseland lietuvė atsiliko 2 min. 52,8 sek.

Vasario 12 d.

Biatlonas, 10 km sprintas. V.Strolia prašovė du kartus, distanciją įveikė per 26:22.4 min. bei galutinėje rikiuotėje užėmė 43 vietą (2:22 min. nuo lyderio). T.Kaukėnas irgi prašovė du kartus, finišavo per 27:27.9 min. ir užėmė 80 vietą. Kartą prašovęs K.Dombrovskis su 27:11.2 min. laiku lenktynes baigė 73-as. Tris kartus suklydęs L.Banys finišavo 90-tas (28:05.8) tarp 94 sportininkų.

Dailusis čiuožimas, ritminis šokis. Geriausią karjeros rezultatą pasiekę mūsų šalies šokėjai ant ledo Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė liko paskutinėje 23-oje vietoje. Už šokį pagal Rihanna kūrinius „Russian Roulette“ ir „Hard“ Lietuvos duetas gavo 58,35 taško. Ankstesnis jų ritminio šokio rekordas buvo 53,15 taško. Į laisvąją programą pateko 20 porų.

Vasario 13 d.

Kalnų slidinėjimas, didysis slalomas. Andrejus Drukarovas po pirmojo nusileidimo užėmė solidžią 20-ąją vietą, tačiau antrojo metu skaudžiai krito ir distancijos nebaigė.

Biatlonas, 12,5 km persekiojimas. Lenktynėse dalyvavo tik Vytautas Strolia. Jis prašovė net 10 kartų ir liko tik 58-tas tarp 60 atletų, patekusių į rungtį. Nuo čempiono prancūzo Quentino Fillono Mallet jį skyrė 9:40.3 min.

Vasario 15 d.

Biatlonas, 4x7,5 km estafetė. Karolis Dombrovskis, Linas Banys, Tomas Kaukėnas ir Vytautas Strolia. Lietuvos ketvertas užėmė 14 vietą tarp 21-os komandos. Nuo nugalėtojais tapusių norvegų lietuviai atsiliko 5 min. ir 47,6 sek.

Vasario 16 d.

Slidinėjimas, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi. Vyrų kvalifikacijoje dalyvavę Modestas Vaičiulis ir Tautvydas Strolia distanciją įveikė per 22:17,7 min. ir pusfinalyje užėmė 12 vietą tarp 13 komandų bei į finalą nepateko. Mūsų šalies sportininkai aplenkė tik Pietų Korėjos atletus, o nuo lyderių norvegų (20:17,28 min.) atsiliko 2:00,51 min.

Moterų sprinto antrajame pusfinalyje dalyvavusios Ieva Dainytė ir Eglė Savickaitė šliuožė paskutinėje 14-oje vietoje, buvo aplenktos lyderių norvegių ir taip baigė varžybas.

Lietuvos olimpinė rinktinė Pekino žaidynėse

Biatlonas

Gabrielė Leščinskaitė – sprintas, persekiojimo lenktynės, 15km individualios lenktynės, masinis startas;

Karolis Dombrovskis – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Linas Banys – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Tomas Kaukėnas – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Vytautas Strolia – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas.