Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Pirmaisiais 2021-ųjų Lietuvos čempionais tapo Vytautas Strolia ir estė

Otepėje (Estija), kurioje kitąmet vyks pasaulio taurės varžybos, šeštadienį prasidėjo atvirasis Lietuvos biatlono čempionatas, pritraukęs daugiau nei 70 dalyvių. Sprinto rungtyje staigmenų neužfiksuota: aukso medaliai atiteko sėkmingiausiai pasaulio taurės sezoną atidariusiems Baltijos šalių biatlonininkams Vytautui Stroliai ir estei Tuuli Tomingas.
Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia ir Karolis Dombrovskis
Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia ir Karolis Dombrovskis / Roko Suslavičiaus nuotr.

Šie sportininkai tapo pirmaisiais 2021 metų Lietuvos čempionais apskritai.

Vyrų 10 km sprinte visas tris prizines vietas iškovojo lietuviai. Anykščių KKSC ir sporto klubo „Vėtrungė“ atstovas V.Strolia šaudykloje nesuklydo nė sykio ir distanciją įveikė per 25 min. 46,6 sek. Kiti prizininkai atsiliko nežymiai: Vilniaus sporto klubo „Vilimeksas“ biatlonininkas Tomas Kaukėnas (šaudymas 1+0) – 28,9 sek., o Nemenčinės sporto klubo „Nempolis“ atstovas Karolis Dombrovskis (0+1) – 33,4 sek.

„Emocijos geros, esu patenkintas. Šiandien šiek tiek sunkiau buvo su slidėmis, nes oro sąlygos sudėtingesnės ir neturėjome didelio pasirinkimo. Slydimas buvo šiek tiek prastokas, lyginant su kitomis komandomis, bet viskas gerai, džiaugiuosi šaudymu ir žiūriu į priekį, – komentavo V.Strolia. – Buvau rimtai nusiteikęs, nes Lietuvos čempionatas man svarbios varžybos. Tarpušvenčiu šiek tiek pailsėjau, tiek emociškai, tiek fiziškai, o dabar reikia truputį įsivažiuoti ir viskas bus tvarkoje.“

Moterų varžybose 7,5 km sprinte nugalėtoja tapo Tuuli Tomingas. Pasaulio taurės varžybose estė buvo patekusi net į 10-uką – septintą poziciją ji užėmė pirmame šio sezono sprinte. T.Tomingas šaudykloje nesuklydo nė sykio bei minute pranoko tautietę Reginą Oją (2+0) bei 1 min. 27 sek. – dar vieną estę Johanną Talihaerm (1+2).

Sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė šeštą vietą užėmusi Gabrielė Leščinskaitė. Vilniaus sporto klubo „Vilimeksas“ biatlonininkė abiejuose šaudymo ruožuose suklydo po sykį bei nugalėtojai pralaimėjo 2 min. 35,3 sek.

„Varžybas vertinu vidutiniškai gerai. Tikėjausi geresnės fizinės formos, lengvesnio raumenų tonuso, šviežumo. Kadangi buvo konkurenčių ir iš pasaulio taurės varžybų, nusiteikimas buvo toks pat, kaip ir prieš pasaulinio lygio varžybas, tik jaudulio buvo mažiau, nes žinojau, jog nesėkmės kaina nebus pernelyg didelė“, – šyptelėjo G.Leščinskaitė. – Šventiniu laikotarpiu gavome nemažai poilsio, o pasiruošimą antrajam trimestrui pratęsėme Estijoje. Čempionatas yra puiki proga ir pasitreniruoti, ir pasitikrinti, ar pakankamai esu pasiruošusi tolimesniems startams.“

Lietuvos čempionatas Estijoje vykdomas dėl to, kad mūsų šalyje vis dar nėra šaudyklos, atitinkančios aukščiausius tarptautinius reikalavimus. Sekmadienį biatlonininkai išsidalins medalius bendro starto varžybose.

A rinktinės sportininkai iš Otepės vyks į Oberhofą (Vokietija), kur sausio 8-10 d. bei sausio 13-17 d. startuos dviejuose pasaulio taurės etapuose bei tęs kovą dėl olimpinių kelialapių. B rinktinės nariai dalyvaus dviejuose IBU taurės etapuose Arberyje (Vokietija). Mėnesio pabaigoje biatlonininkų lauks ir vienas svarbiausių sezono startų – Dušnikos Zdrujuje (Lenkija) vyksiantis Europos čempionatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius