Pirmajame ledo ritulio čempionato pusfinalyje nugalėjo Kaliningrado „Delovaja Rus“

Nacionalinės ledo ritulio lygos atvirojo Lietuvos ledo ritulio čempionato „Akropolio“ taurei laimėti finalo ketverte Elektrėnuose pirmajame pusfinalyje lazdas Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija) ir Kėdainių LRK ekipos. Į finalą pateko Rusijos klubas, šventęs pergalę rezultatu 5:2 (1:2, 2:0, 2:0).
Rungtynių akimirka / E.Žilinskaitės nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Dvikovą aktyviau pradėjo rusai, kurie jau pirmosiomis sekundėmis privertė prasižengti varžovus ir dviem minutėms uždarė juos gynybos zonoje.

Vėliau žaidimas išsilygino ir didesnių pavojų prie vartų komandos nesukūrė. Ekipos itin atsargiai žaidė gynyboje ir griovė visas varžovų pastangas sukurti pavojingus momentus.

Pirmieji gynybinius įtvarus pralaužė Anatolijus Filatovas (12:47), kuris po individualaus reido už varžovų vartų vienas įveikė LRK vartininką.

Netrukus tuo pačiu atsakė Ervinas Gutauskas (16:08), kuris išnaudojo pirmąją progą įvarčiui pasiekti ir išlygino rezultatą.

Kėlinio pabaigoje LRK įgijo psichologinį pranašumą, kai Žygimantas Girdžius (19:37) įmušė įvartį „į rūbinę“, išnaudojęs dviejų žaidėjų kiekybinę persvarą.

Antrajame kėlinyje „Delovaja Rus“ komanda ėmė naudotis varžovų klaidomis. Rusijos klubas greitai išlygino rezultatą, kai A.Filatovas (22:13) išnaudojo kiekybinę persvarą – 2:2.

Kėlinio viduryje du iš eilės LRK žaidėjų pašalinimai leido rusams ilgai mėgautis žaidimu penkiese prieš keturis, kol trečią įvartį rungtynėse pelnė A.Filatovas (33:38) ir persvėrė rezultatą savo ekipos naudai. Abi ekipos antrajame kėlinyje iš viso užsidirbo 22 baudos minutes.

Trečiojo kėlinio pradžioje Rusijos ekipa sąmoningai atidavė aikštės vidurį varžovams, laukdama LRK žaidėjų klaidos. Lietuvių ekipa po truputį didino spaudimą, tačiau koją ir vėl pakišo pražangos. Tomas Fediakinas pažaidė taisykles gaudydamas varžovą ir „Delovaja Rus“ vėl išnaudojo kiekybinę persvarą. Vitalijus Aleksejevas (52:30) iki kėdainiečio pražangos pabaigos likus trims sekundėms padidino pranašumą iki 4:2.

Po šio įvarčio LRK nebeatsigavo. Kėdainiečiai turėjo kiekybinę persvarą, galėjo švelninti rezultatą, tačiau įvarčio įmušti nesugebėjo. Varžovai pasinaudojo lietuvių sumišimu ir pačioje rungtynių pabaigoje padidino skirtumą iki 5:2, kai į tuščius vartus smūgiavo Pavelas Fominychas (59:45), o Kėdainių ekipos gynėjas bandė nustumti vartus.

Vietą čempionato finale užsitikrino Kaliningrado klubas. Antrasis finalininkas paaiškės po Vilniaus VNA ir Elektrėnų „Energijos“ rungtynių.

LRK – „Delovaja Rus“ 2:5 (2:1, 0:2, 0:2).

LRK: E.Gutauskas, Ž.Girdžius po 1 įvartį.

„Delovaja Rus“: A.Filatovas 3, V.Aleksejevas, P.Fominychas po 1 įvartį.