Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 15d. 18:11

Pirmieji lietuvių startai Europos žiemos olimpiniame festivalyje Liberece

M.Girkus po finišo
ltok.lt nuotr. / M.Girkus po finišo.

Vasario 14 dieną startavusiame Europos žiemos olimpiniame festivalyje Liberece pirmoji iš Lietuvos slidininkų startavusi Utenos Saulės gimnazijos abiturientė Ingrida Ardišauskaitė finišavo 24-ta tarp 74 dalyvių.

Mūsiškė 7,5 km distancijoje sugaišo 27 min. 18,9 sek. Čempione tapusiai švedei S.Henrikson lietuvė pralaimėjo 2 min. 49,2 sek. Įdomu, kad mūsiškė aplenkė visas varžoves iš Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Estijos. Kaip sakė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, tapo „regiono čempione“.

Pirmąją slidininkų varžybų dieną tarsi pagal užsakymą Liberece ir jo apylinkėsi nuo ryto snigo. Nors trasose buvo pakankamai sniego, šviežias jo sluoksnis atnaujino distanciją, o taip pat ją ir apsunkino.

Kaip sako slidininkai, trasa pasidarė klampi. Olimpinės čempionės Vidos Vencienės nuomone, pirmoji distancija merginoms buvo labai sunki: trys ratai po 2,5 km, o kiekviename rate – status kalnas ir ilgas greitas nusileidimas. Patogu žiūrovams: matosi beveik visos lenktynės. Šias varžybas stebėjo ir TOK prezidentas J.Rogge'as.

I.Ardišauskaitė po finišo sakė, kad sunkiausia buvo įveikti antrąjį ratą. Mergina tikėjosi aukštesnės vietos. Jos treneris Stasys Dervinis savo auklėtinės pasirodymu liko patenkintas. Kaip ir misijos vadovė V.Vencienė. Jos nuomone, aukšta – 177 cm mergina atkakliai treniruodamasi gali tapti puikia klasikinio slidinėjimo atstove.

Ne taip sėkmingai pirmoje distancijoje pasirodė antroji mūsų komandos narė, taip pat uteniškė Samanta Kolosovaitė. Ji distancijoje sugaišo 32 min. 54,7 sek. ir liko 67 vietoje. Sportininkė buvo susikrimtusi, nes tikėjosi aukštesnės vietos. Labai nenorėjo šnekėti, vis dėlto pasakė, kad kitose distancijose tikisi pasirodyti sėkmingiau.

„Galėjo būti geriau...“ – taip po pirmosios dienos varžybų Europos olimpiniame festivalyje Liberece sakė dailiojo čiuožimo trenerė Lilija Vanagienė ir kalnų slidininkų treneris Audrius Santackas. Jiems neprieštaravo ir slidininkų treneris Stasys Dervinis.

Merginos dailiojo čiuožimo varžybose atliko trumpąją programą. Mūsiškė Rimgailė Meškaitė tarp 30 dalyvių liko 15-ta. L.Vanagienės nuomone, galėjo Rimgailė pakilti ir iki 12 vietos. Kas sutrukdė? Atsakingų varžybų išvakarėse kausčiusi įtampa, o čiuožiant – trūko greičio.  Lietuvaitė atliko visus privalomus elementus, negriuvo, bet teisėjams to nepakako – 35,40.

Vasario 16 d. sportininkės atliks laisvąją programą. Mūsų čiuožėja, anot trenerės, turi realių galimybių pakilti aukščiau ir nenukristi į žemesnę vietą.

Užtikrintai pirmauja Rusijos atstovė – 57,80 balo. Nuo 14 vietoje esančios vengrės Rimgailė atsilieka 0,18 balo, bet už jos esančią armėnę lenkia tik 0,06. Į Liberecą pasižiūrėti Rimgailės pasirodymo iš Kauno atvyko ir jos tėvai, kurie su Lietuvos vėliava rankose buvo aistringiausi žiūrovai tribūnoje.

Vakare vykusiose vaikinų varžybose geriausiai trumpąją programą atliko rusas M.Kovtunas – 57,30. Mūsų šalies atstovas kaunietis Artūras Ganžėla, kaip ir jo komandos draugė, penkioliktas – 30,00. 

Kalnų slidininkės dalyvavo didžiojo slalomo varžybose. Marcelė Kuliešiūtė po pirmojo nusileidimo buvo 68-ta. Antrąjį ji pradėjo labai gerai, bet viduryje distancijos krito, pametė vieną slidę, nugriuvusi „atvažiavo“ iki finišo.

Kaip sakė A.Santackas, sportininkei nepasisekė, kad ji krito, bet labai pasisekė, kad po tokio nemalonaus kritimo ji nesusižeidė.

Antroji Lietuvos slidininkė, taip pat vilnietė Ieva Januškevičiūtė po dviejų nusileidimų užėmė 63 vietą. Iš viso varžybas pradėjo 96 kalnų slidininkės, o baigė 76. Rytoj didžiojo slalomo trasą išbandys vaikinai.

Vaikinų slidinėjimo varžybose dalyvauja tik vienas Lietuvos atstovas. 10 km nuotolyje uteniškis Audrius Šakinis užėmė 76 vietą tarp 82 finišavusių sportininkų. Čempionu tapusiam suomiui A.Ojansivu mūsiškis pralaimėjo beveik 8 minutes. Slidininkai vaikinai ir merginos dar rungtyniaus po du kartus.

Biatlono varžybas pirmieji X Europos jaunimo olimpiniame festivalyje pradėjo vaikinai. Tarp 88 dalyvių 12,5 km lenktynėse su keturiomis ugnies linijomis buvo net trys Lietuvos atstovai. Mūsų delegacija tikėjosi, kad po finišo bent vienas iš trijulės pakils į rikiuotės vidurį. Deja, netaiklūs šūviai nubloškė mūsiškius žemyn. Sunku tikėtis geresnės vietos, kai du sportininkai iš 20 šūvių netaiko net 10 kartų, o trečias – devynis...

Biatlonininkams teko įveikti keturis ratus, po kiekvieno užsukti į šaudyklą ir po du kartus gulom bei stovint paleisti į taikinius po 5 šūvius. Pirmasis iš mūsiškių startavęs Edvinas Tomaševičius iš Nemenčinės šliuožė neblogai, bet jau pirmą kartą šaudydamas gulom nepataikė 4 kartus. Kiekvienas netaiklus šūvis – paplidoma baudos minutė. Po šitokios pradžios sunku buvo tikėtis aukštesnės vietos. Kitose ugnies linijose mūsiškis suklydo dar 6 sykius.

Po finišo Edvinas sakė, kad šita šaudykla jam nelaiminga. „Gal rytoj pasiseks geriau“, – tuoj pridūrė. Susikrimtęs buvo ir treneris Marijanas Kačanovskis: „Gal ir aš kaltas. Prieš varžybas, per prisišaudymą viskas buvo gerai. Gal reikėjo truputį reguliuoti taikiklį? Visi netaiklūs šūviai – per vieną centimerą nuo taikinio...“

Anykštėnas Modestas Girkus po finišo, kaip ir didžioji dauguma biatlonininkų, atidavusių visas jėgas distancijoje, krito veidu į sniegą. „Labai sunku buvo“, – sakė sportininkas. Būtent Modestas šiandien iš mūsiškių galėjo užimti geriausią vietą. Bet paskutinį kartą šaudymas stovėdamas jis visus penkis šūvius paleido Dievui į langus... „Gal per greit atėjau į šaudyklą?“ – ant karštųjų nesėkmės priežasties bandė ieškoti sportininkas.

Ignalinietis Arnoldas Mikelkevičius dar užvakar (sekmadienį) turėjo temperatūros. Delegacijos gydytoja Diana Baubinienė pastatė jį ant kojų.

Čempionu tapo vokietis M.Dorferis, šaudydamas suklydęs tik 2 kartus – 38 min. 48,8 sek. M.Girkus užėmė 69 vietą – 52 min. 48,3 sek. (10 netaiklių šūvių, plius 10 minučių ). E.Tomaševičius – 70-tas – 52 min. 51,7 sek. (10), o A.Mikelkkevičius liko 78-tas – 54 min. 26 sek.(9). Paguosti mūsiškius galima bent tuo, kad vienas turkas nepataikė nei sykio...

Biatlono stadionas įsikūręs vaizdingoje pamiškėje. Distancija buvo tikrai sunki: statūs pakilimai ir nusileidimai, staigūs posūkiai. Vieną Didžiosios Britanijos atstovą, smarkiai kritusį, deja, teko išvežti su greitąja pagalba. Biatlonininkai lenktyniavo ant dirbtinio sniego. Buvo vos vienas laipsnis šalčio.

Merginos biatlonininkės startavo antradienį po pietų. Buvo jau 2 laipsniai šilumos.10 km distancijoje su keturiomis ugnies linijomis lenktyniavo 79 sportininkės, tarp jų buvo ir dvi Lietuvos atstovės Marija Kaznačenko ir Olga Derendiajeva. Merginoms, kaip ir mūsų vaikinams, pakilti aukščiau taip pat sutrudė netaiklūs šūviai. M.Kaznačenko, kuriai buvo „pranašaujama“ vieta trisdešimtuke, šaudydama suklydo 6 kartus ir liko 44 vietoje – 45 min. 58,7 sek. O.Derendiajeva nepataikė į  9 taikinius ir užėmė  68 vietą – 53,07 sek. Nugalėjo vokietė Laura Delhmeier – 36 min. 43,6 sek. (2 netaiklūs šūviai).

Slidininkai išbandė jėgas 1,15 km sprinto lenktynėse. Iš mūsiškių geriausiai vėl pasirodė Ingrida Ardišauskaitė. Ji distanciją baigė per 3 min. 00,55 sek. ir liko 36-ta. Samanta Kolosovaitė nuotolį įveikė per 3 min. 23 sek. ir užėmė 63 vietą. Nugalėjo švedė S.Nilsson – 2 min. 40 sek. Iš viso lenktyniavo 78 slidininkės.

Tą pačią distanciją tarp vaikinų greičiausiai įveikė suomis L.Christofferis. Audrius Šakėnas tarp 85 slidininkų liko 76–tas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką