Po pergalės Rygoje „Baltica“ ledo ritulininkai tapo MHL diviziono lyderiais

Antradienį Vilniaus „Baltica“ ritulininkai atvirosiose Jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) pirmenybėse trečią kartą iš eilės įveikė „Prizma-Riga“ komandą. Varžybas Lietuvos klubas laimėjo rezultatu 6:3 (1:2, 2:0, 3:1). Laimėjusi penktąsias rungtynes ir surinkusi 15 taškų HC „Baltica“ tapo MHL pirmenybių B grupės Vakarų diviziono lydere.
Rungtynių akimirka / 15min.lt nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Šios dienos mače mūsiškiams įvarčius pelnė Ilja Afanasjevas (17 min.), Andrejus Židkovas (32 min.), Leonidas Kozlovas (36 min.), Vadimas Chvolesas (43 min. ir 57 min.) ir Aimas Fiščevas (59 min.). Pirmuosius du mačus Rygoje „Baltica“ ritulininkai laimėjo 4:1 ir 4:2.

HC „Baltica“ vyriausiojo trenerio Dmitrijaus Medvedevo teigimu, varžyboms komanda buvo nusiteikusi tinkamai, bet dvi šiurkščios klaidos prie savų vartų leido varžovams įmušti du įvarčius. Nepaisant to, po minutės pertraukėlės komanda pradėjo žaisti visai kitaip, „įjungė“ kitus greičius net ir esant ženkliam varžovų pranašumui keičiamų žaidėjų penketukų atžvilgiu.

„Priešininkų komanda turi daugiau ritulininkų, o mes rungtyniavome trim penketais. Nors tai pasiteisino, tačiau artimiausiu metu prie komandos prisijungus keliems naujiems žaidėjams, galėsime turėti jau keturis lygiaverčius penketukus“, – varžybas komentavo D. Medvedevas.

Antradienio dvikova „Baltica“ ritulininkams prasidėjo itin nesėkmingai. 5-ą minutę Ričardas Berzinis, kai aikštelėje komandų sudėtyse buvo po keturis žaidėjus, išvedė rygiečius į priekį. 14-ą minutę Filipas Plostniekas antrą kartą pasiuntė ritulį į Artūro Kuzmičiaus ginamus vartus. Po šio įvarčio „Baltica“ vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas paprašė minutės pertraukėlės. Tai padėjo – komanda pabudo iš letargo miego. 17-ą minutę Ilja Afanasjevas sušvelnino rezultatą.

Pirmasis kėlinys pralaimėtas 1:2, bet po antrojo mūsiškiai jau pirmavo 3:2. Andrejus Židkovas pusiausvyrą atstatė 32-ą minutę, kai rygiečiai žaidė ne visos sudėties. Dar po keturių minučių „Baltica“ išsiveržė į priekį – 3:2. Šįsyk, turint vieno žaidėjo persvarą, pasižymėjo Leonidas Kozlovas.

Trečiajame kėlinyje 43-ą minutę „Baltica“ kapitonas Vadimas Chvolesas padidino rezultatą iki 4:2. 48-ą minutę „Prizma-Riga“ žaidėjas Ralfas Meldersas, kai iš aikštelės buvo pašalintas Borisas Rejžekas, šeimininkams sugrąžino viltį. Tačiau ją 57-ą minutę palaidojo V.Chvoleso antrasis įvartis, o 59-ą minutę Aimas Fiščevas įtvirtino „Baltica“ pergalę – 6:3.

Artimiausios komandos rungtynės – 13, 15 ir 16 dienomis, rungiantis namuose, Vilniaus Pramogų arenoje, jau su kita Latvijos komanda – „Juniors“.