Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę sportininkei Isabellai Tobias

Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Vadovaudamasi Konstitucija, Pilietybės įstatymu ir atsižvelgdama į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą, prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Jungtinių Amerikos Valstijų pilietei Isabellai Tobias išimties tvarka suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę.

Kaip teigiama prezidentūros išplatintame pranešime, prezidentė atsižvelgė į tai, kad ledo šokėjų pora I.Tobias ir Deividas Stagniūnas jau yra iškovoję teisę dalyvauti 2014 metų žiemos olimpinėse žaidynėse, kuriose atstovaus Lietuvos valstybei. Ši sportininkų pora patenka į pajėgiausių Europos žemyno ledo čiuožėjų dešimtuką ir pasaulio penkioliktuką, yra vieninteliai Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovai, turintys teisę atstovauti Lietuvai kitų metų vasarį vyksiančiose olimpinėse žaidynėse.

Iškovota teisė dalyvauti olimpiadoje yra aukšto sportinio meistriškumo įrodymas, o dalyvavimas olimpinėse žaidynėse viena iš sportininkų karjeros viršūnių. Būdami vieni pajėgiausių ir geriausių tiek Europos, tiek pasaulio ledo čiuožėjų porų, D.Stagniūnas ir I. Tobias visose tarptautinėse varžybose atstovauja Lietuvai.

Prezidentė atsižvelgė ir į tai, kad sportininkė I.Tobias trejus su puse metų treniruojasi poroje su Lietuvos piliečiu D.Stagniūnu, taip pat mokosi lietuvių kalbos, yra išlaikiusi lietuvių kalbos egzaminą, dalyvauja JAV lietuvių bendruomenės gyvenime.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka suteikia pirmą kartą. Nuo 2003 metų Lietuvos Respublikos pilietybė išimties tvarka buvo suteikta dviem žmonėms – menininkui Jonui Mekui ir kunigui Stasiui Žiliui.

I.Tobias dar vienas aspektas, kuris labai ryškiai skiriasi nuo K.Copely, yra integravimosi aspektas. K.Copely integracijos tikrai nebuvo, kaip turime šiandien I.Tobias atveju. Teigė I.Pukanasytė.

Šių metų sausį prezidentė nesuteikė I.Tobias pilietybės, motyvuodama, kad būsimi nuopelnai negali tapti pagrindu pilietybei suteikti išimties tvarka.

Prezidentės patarėja: suteikiant Lietuvos pilietybę I.Tobias, buvo svarbi ir visuomenės nuomonė

Pasak prezidentės patarėjos I.Pukanasytės, pagrindinis skirtumas nuo sausio yra iškovotas kelialapis į Sočio olimpines žaidynes ir geras pasirodymas pasaulio čempionate.

„Pagrindiniai pasikeitimai, patys ryškiausi – tai yra pasaulio čempionatas. Iš tiesų būnant pasaulio čempionate geriausių penkioliktuke, manytina, kad iš tiesų parodo tai, kad yra tikrai labai aukšto meistriškumo sportininkai, kad tikrai tai, manome, Lietuvai yra aukšta labai vieta. Ir vėlgi iškovotas kelialapis į olimpines žaidynes Sočyje“, – žurnalistams pirmadienį sakė I.Pukanasytė.

2009 metais D.Grybauskaitė taip pat nusprendė nesuteikti Lietuvos pilietybės išimties tvarka tuometinei D.Stagniūno partnerei Katherine Leigh Copely. Pilietybė nesuteikta atsižvelgus į Pilietybės komisijos rekomendacijas, kad pilietybės suteikimas prieštarautų Konstitucijai ir įstatymams.

„I.Tobias dar vienas aspektas, kuris labai ryškiai skiriasi nuo K.Copely, yra integravimosi aspektas. K.Copely integracijos tikrai nebuvo, kaip turime šiandien I.Tobias atveju“, – teigė I.Pukanasytė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką