Principinėje pasaulio ledo ritulio čempionato dvikovoje JAV įveikė Rusiją

Pasaulio čempionų titulą ginanti Rusijos ledo ritulio rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę Čekijoje vykstančiame 2015 metų čempionate. B grupės rungtynėse Rusija 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) nusileido JAV ledo ritulininkams.
Artiomas Anisimovas ir Mike Reilly
Artiomas Anisimovas ir Mike Reilly / „Scanpix“/AP nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

JAV ledo ritulininkai varžovus nubaudė labai greitai – T.Lewisas įmušė jau 7-ąją mačo minutę (06:22).

Antrojo kėlinio pradžioje A.Belovas (23:40) rezultatą išlygino, tačiau amerikiečiai po kelių minučių atstatė pranašumą. Du Rusijos rinktinės žaidėjai sėdo ant nubaustųjų suolelio ir T.Krugas pelnė įvartį likus vos 7 sek. iki vieno iš rusų grįžimo ant ledo (26:22).

Trečiojo kėlinio viduryje M.Arcobello (51:52) įmušė trečią amerikiečių įvartį, tačiau mačui artėjan į pabaigą rusai dar kartą sušvelnino rezultatą. Pasižymėjo S.Plotnikovas (56:19). Vis dėlto, lemiamas šturmas rusams nepasisekė – aikštę palikus vartininkui B.Nelsonas (59:51) įmušė lemiamą įvartį į tuščius vartus.

Rusija rungtynėse atliko 17, o JAV – 20 smūgių į vartus. Rusų vartininkas S.Bobrovskis atrėmė 16, o JAV vartų sargas J.Campbellas – 15 varžovų smūgių. Abi komandos užsidirbo po 6 baudos minutes.

B grupėje JAV rinktinė yra laimėjusi visas tris dvikovas, o rusams tai buvo pirmoji nesėkmė. Kitose rungtynėse Rusija žais su Danija, o JAV egzaminuos Baltarusiją.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

1. JAV 3 3 0 0 0 11:4 9
2. Rusija 3 2 0 0 1 13:9 6
3. Slovakija 2 0 2 0 0 6:4 4
4. Baltarusija 2 1 0 1 0 5:4 4