„Skate America“: pirmasis titulas Alissai Czisny ir stulbinatis vokiečių šuolis į pirmąją vietą

Jungtinėse Amerikos Valstijose Kalifornijoje baigėsi tris dienas trukęs pirmasis „Grand Prix“ dailiojo čiuožimo varžybų etapas „Skate America“. Moterų varžybose triumfavo amerikietė Alissa Czisny, o porų varžybose nugalėjo pasaulio ir Europos čempionai iš Vokietijos Aliona Savcjenko ir Robinas Szolkowy.
Alissa Czisny
Alissa Czisny / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Čiuožėja A.Czisny ne tik pirmą kartą karjeroje tapo „Grand Prix“ etapo nugalėtoja, tačiau ir pirmą kartą nuo 2007-ųjų iškovojo šį titulą Amerikai. 24-erių A.Czisny pirmavo po trumposios programos ir lyderės poziciją išsaugojo iki varžybų pabaigos. Tiesa, laisvajame šokyje ji liko antra, tačiau susumavus abiejų pasirodymų rezultatus, užėmė pirmąją vietą.

A.Czisny surinko 177.48 balus ir vos 13 šimtųjų balo aplenkė antroje vietoje likusią italę Caroliną Kostner (177.35). Trečioji vieta atiteko Viktorijai Helgesson iš Švedijos (145.75).

10. Joshi Helgesson (Švedija)133.98

Porų varžybose pirmoji vieta atiteko geriausiai pastarųjų sezonų porai – vokiečiams A.Savchenko ir R.Szolkowy. Įdomu, kad čiuožėjams itin nesisekė trumpajame šokyje ir jie rikiavosi tik 5-ti. Vis dėlto, favoritų vardą pasaulio čempionai pateisino laisvojoje programoje. Jie surinko 183.98 balus ir daugiau nei penkiais aplenkė antroje vietoje likusius kinus – Zhang Dan ir  Zhang Hao.

„Mes stengėmės čiuožti taip, kaip per treniruotes. Atsipalaidavome ir parodėme, ką iš tiesų sugebame. Tai tik sezono pradžia, tačiau tikimės, kad „Skate America“ titulas bus anaiptol ne paskutinis šį sezoną“, – klabėjo A.Savchenko.

8. Maylin Hausch / Daniel Wende(Vokietija) 141.54

„Skate America“ nugalėtojams atiteko 18 tūkst. JAV dolerių čekis ir 15 reitingo taškų.

Pasibaigus penkiems „Grand Prix“ etapams bus sumuojami reitingo taškai ir daugiausia taškų surinkusios aštuonios poros dalyvaus finaliniame etape Kanadoje.

„Grand Prix“ varžybose iš viso bus surengti šeši etapai. Antrasis kitą savaitgalį spalio 28-30 dienomis vyks Kanadoje, vėliau Kinijoje, Japonijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir finalinis etapas gruodžio 8-ąją įvyks Kanadoje.