Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šnipštas: ledo ritulininkų drausmės pažeidimai rezultatams įtakos neturėjo, įrodymų apie prezidento Petro Nausėdos lėbavimus nėra

Petras Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Petras Nausėda lieka LLRF prezidento poste.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) taryba pirmadienį pateikė išvadą dėl skandalingo Lietuvos rinktinės elgesio pasaulio čempionate Lenkijoje bei trijų tarybos narių atsistatydinimo.

Skandalas kilo, kai rinktinės treneris iš Rusijos Sergejus Borisovas, sugrįžęs į Lietuvą, viešai pareiškė, kad dalis komandos ne kartą pažeidė sportinį rėžimą, o vienas iš aktyviausių lėbautojų buvo pats LLRF federacijos prezidentas Petras Nausėda.

Nors vėliau pats P.Nausėda, kuris čempionate šventė savo 27-ąjį gimtadienį, garsiai prisipažino „pakvietęs rinktinės vyrus išgerti alaus“, prezidento veiksmus tyrusi LLRF taryba jokių įrodymų nerado.

„Nėra nustatyta, kad būtų buvę Petro Nausėdos daromi ar tuo labiau organizuoti drausmės pažeidimai“, – pirmadienį skelbiama LLRF Tarybos išvadose, pasirašytose pirmininko Martyno Šliko.

Tiesa, išvadose pripažįstama, kad žaidėjų nusižengimų buvo, tačiau „pavieniai drausmės pažeidimai įtakos rezultatams neturėjo“.

„Dėl kilusio konflikto kaltos abi šalys, tiek komanda, tiek treneris, tačiau rinktinės rezultatams turėjo įtakos tik paties konflikto buvimas, t.y. atsiradusi psichologinė įtampa viso turnyro metu“, – rašoma išvadose.

Treneris S.Borisovas pylos gavo ir už tai, kad viešai prabilo apie žaidėjų drausmės pažeidimus, prieš tai negavęs... LLRF administracijos leidimo tai daryti.

„Atsižvelgiant į tai, kad toks sutikimas nebuvo duotas, treneris šiurkščiai pažeidė minėtą sutartį“, – priduriama išvadose.

Priminsime, kad Lenkijoje vykusiose pirmojo diviziono B grupės pirmenybėse mūsiškiai liko priešpaskutiniai (penkti iš šešių, – past.) ir į žemesnį divizioną neiškrito.

LLRF taryba nusprendė, kad rinktinė aukščiau pakilti ir negalėjo: „Rinktinės pasiruošimas šiame turnyre buvo vertas tik 4 ar 5 vietos.“

Atsistatydino trys tarybos nariai

Tiesa, net ir po tokių LLRF tarybos išvadų dabartinė federacijos valdžia gali būti priversta trauktis. Taip nutiktų, jei iš LLRF tarybos atsistatydintų dar du nariai (iš viso bent penki, – past.).

Iš karto po kilusio skandalo savo noru iš LLRF tarybos pasitraukė Remigijus Valickas, Mindaugas Marcinkevičius ir Tomas Budrauskas, motyvuodami netoleruotina situacija federacijoje.

Dar vienas LLRF tarybos narys, Kėdainių LRK vadovas Valentinas Gvergždis, pareiškė pasitrauksiantis, jei to nepadarys į skandalą įsivėlęs federacijos prezidentas P.Nausėda. „Jei iš federacijos nepasitrauks Petras Nausėda, atsakingai pareiškiu, jog trauksiuosi aš“, – tvirtino V.Gvergždis.

Pagal LLRF įstatus, jeigu tarybą paliktų 5 nariai, tuomet visuotiniame susirinkime būtų renkama nauja LLRF taryba.

Visa Lietuvos ledo ritulio federacijos tarybos išvada (kalba netaisyta, – past.):

Dėl konflikto, kilusio po Lietuvos ledo ritulio vyrų rinktinės grįžimo iš turnyro, vykusio Lenkijoje, ir Tarybos narių atsistatydinimo priežasčių

Kolegialaus Lietuvos ledo ritulio federacijos, kodas 191367092, buveinės adresas Žemaitės g. 6, Vilnius, Lietuvos Respublika (toliau – LLRF) valdymo organas Taryba (toliau – Taryba) 2012-04-27 neeiliniame posėdyje išklausė konflikto, kilusio po Lietuvos ledo ritulio vyrų rinktinės grįžimo iš pasaulio čempionato I diviziono B grupės turnyro (toliau – Turnyras), vykusio Lenkijos mieste Krynica, šalis ir pateikia savo išvadą.

Buvo išklausytos šalys, kurios tiesiogiai dalyvavo rinktinės pasiruošime Turnyrui ir buvo Lietuvos ledo ritulio vyrų rinktinės (toliau – Rinktinės) ar jos delegacijos sudėtyje viso Turnyro metu: rinktinės vadovas Sigitas Kazlauskas, generalinis LLRF sekretorius Valdas Škadauskas, LLRF prezidentas ir Rinktinės narys Petras Nausėda, Rinktinės narys Šarūnas Kuliešius, Rinktinės gydytojas Pavelas Zachovajevas. Rinktinės treneris Sergejus Borisovas į posėdį neatvyko.

Tarybos išvada

Rinktinės pasiruošimas Turnyrui prasidėjo Vilniuje 2012 m. balandžio mėn. 2 d. Pasiruošimo metu tarp Rinktinės žaidėjų ir trenerio atsirado nesutarimų dėl pasirinktos pasirengimo metodikos, o būtent dėl per didelio krūvio, esant per trumpam laiko tarpui iki Turnyro, nustatymo, neįvertinant žaidėjų skaičiaus. Turnyro metu nesutarimai peraugo į konfliktą, kai išsiskyrė žaidėjų ir trenerio nuomonės dėl penketų sudėčių bei atskirų žaidėjų neįtraukimo į komandos sudėtį. Susidariusį kofliktą bandė spręsti vyresnieji komandos nariai, Rinktinės delegacijos vadovai, komandos gydytojas, tačiau kompromiso su treneriu komandai nepavyko rasti.

Pasireiškė kofliktuojančių šalių, t.y. visos komandos ir trenerio, neadekvati reakcija į susiklosčiusę padėtį. Po antrų rungtynių su Pietų Korėjos komanda buvo pavieniai Rinktinės narių drausmės pažeidimai. Atrkeiptinas dėmesys, kad pažeidimai nebuvo tokie masiniai ir tokie grubūs – atskirų žaidėjų drausmės pažeidimų buvo, tačiau jie nebuvo tokie grubūs, kaip spaudai buvo nurodęs Rinktinės treneris Sergejus Borisovas. Trenerio reakcija į konfliktą pasireiškė nenoru atsisakyti savo principų ir sudaryti komandos sudėtį iš, objektyviai vertinant, geriausiai pasiruošusių žaidėjų.

Turnyro metu Rinktinės narys ir LLRF Prezidentas Petras Nausėda, neatribojo savęs nuo komandos konflikto atžvilgiu, ir laikėsi žaidėjų pozicijos. Tačiau nėra nustatyta, kad būtų buvę Petro Nausėdos daromi ar tuo labiau organizuoti drausmės pažeidimai, kokius spaudai nurodė Rinktinės treneris.

Sportinės veiklos sutartyje pasirašytoje tarp LLRF ir Rinktinės trenerio Sergejaus Borisovo nurodyta, kad treneris neturi teisės duoti interviu žiniasklaidai be LLRF adminsitracijos sutikimo. Atsižvelgiant į tai, kad toks sutikimas nebuvo duotas, treneris grubiai pažeidė minėtą sutartį.

Taryba, išklausiusi visus pasisakymus, daro išvadą, kad dėl kilusio konflikto kaltos abi šalys, tiek komanda tiek treneris, tačiau Rinktinės rezultatams turėjo įtakos tik paties konflikto buvimas, t.y. atsiradusi psichologinė įtampa viso Turnyro metu. Pavieniai drausmės pažeidimai ar trenerio rekacija į konfliktą įtakos rezultatams neturėjo. Taryba pripažįsta, kad Rinktinės pasiruošimas šiame Turnyre buvo vertas tik 4 ar 5 vietos.

Dėl Tarybos narių atsistatydinimo priežasčių

Remigijus Valickas nurodė, kad jo kaip Tarybos nario atsistatydimo priežastis yra nenoras būti LLRF Tarybos opozicijoje ir permainų LLRF veikloje siekis

LLRF Tarybos vardu
Tarybos pirmininkas Martynas Šlikas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ledo ritulys
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką