Stebuklas ant pačiūžų – 16-metis lietuvis nuskriejo į auksą olimpiniame festivalyje

Lietuva pastaraisiais metais neturėjo kuo didžiuotis žiemos sporto šakose, bet ateityje tai gali pasikeisti. Salvijus Ramanauskas trečiadienį laimėjo auksą Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje Erzurume (Turkija) ir tapo pirmuoju žiemos sportininku per Lietuvos istoriją, iškovojusiu titulą šiose žaidynėse.
Silvijus Ramanauskas
Salvijus Ramanauskas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose 16-metis lietuvis triumfavo 500 metrų rungtyje.

Finale jis įveikė distanciją per 43,242 sek. ir aplenkė Peterį Murphy iš Liuksmeburgo (43,414 sek.), prancūzą Diane'ą Sellier (43,702 sek.) ir rusą Konstantiną Ivlievą (49,131).

S.Ramanauskas prieš tai laimėjo atrankos (43,749 sek.), ketvirtfinalio (44,416 sek.) ir pusfinalio (43,131 sek.) lenktynes.

A.Pliadžio nuotr./Salvijus Ramanauskas

S.Ramanausko pasirodymas nebuvo atsitiktinumas, nes dieną prieš tai Erzurume jis galėjo laimėti medalį 1500 m rungtyje, bet finale susidūrė su varžovu iš Prancūzijos, griuvo ir buvo diskvalifikuotas.

Jis dar startuos 1000 m varžybose, bet šioje rungtyje startuos jau pasiekęs tai, ko nėra pavykę nė vienam jaunam Lietuvos sportininkui.

S.Ramanauskas tapo pirmuoju lietuviu, laimėjusiu auksą Europos olimpiniame žiemos festivalyje.

Iki šiol tokio rango žiemos varžybose lietuviai buvo laimėję du sidabro medalius. 2001 m. tai padarė slidininkė Irina Terentjeva, o 2013 m. sidabrą iškovojo biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė.

„Labai smagu, kad mūsiškis nugalėjo tokioje sparčiai populiarėjančioje sporto šakoje. Dar smagiau, kad jis taip puikiai pasirodė vasario 16 dieną ir ypač po tokio apmaudaus vakarykščio finalo. Varžovas iš Prancūzijos nugriovė Salvijų, kuris buvo vienas lyderių ir turėjo galimybę iškovoti medalį jau vakar“, - kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.