Tomas Kaukėnas šaudė be klaidų, Martinas Fourcade'as pasiekė rekordą

Tomas Kaukėnas pataikė į visus dešimt taikinių per penktadienį prasidėjusio pasaulio biatlono taurės priešpaskutinio etapo varžybas Kontiolahti (Suomija).
Martinas Fourcade'as pasiekė tryliktą pergalę šį sezoną
Martinas Fourcade'as pasiekė tryliktą pergalę šį sezoną / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nors 10 km sprinto lenktynėse lietuvis šaudė be klaidų, jam šiek tiek trūko greičio. Galutinėje įskaitoje tarp 101 atleto T.Kaukėnas finišavo 28-as.

Lietuvos 26 metų sportininkas 1 min. 11 sek. atsiliko nuo pirmąją vietą užėmusio Martino Fourcade'o.

Šis Prancūzijos 28 metų biatlonininkas penktadienį sykį prašovė pro šalį, bet buvo greičiausias ant slidžių trasoje ir pasiekė jau tryliktą pergalę per pasaulio taurės varžybas šį sezoną, taip pagerinęs legendinio norvego Ole Einaro Bjoerndaleno rekordą.

Jau anksčiau per planetos čempionatą Pietų Korėjoje užsitikrinęs pirmą vietą bendroje pasaulio taurės varžybų įskaitoje, M.Fourcade'as penktadienį į kolekciją pridėjo ir mažąjį kristalinį rutulį – trofėjų už geriausius rezultatus asmeninėse sprinto lenktynėse.

Penktadienį antrąją vietą užėmė čekas Ondrejus Moravecas, atsilikęs nuo prancūzo 0,6 sek. Kaip ir čekas, į visus taikinius pataikę norvegai Emilis Svendsenas (nuo lyderio atsiliko 9,4 sek.) ir Johannesas Boe (12,1 sek.) finišavo atitinkamai trečioje ir ketvirtoje pozicijose.

„Scanpix“ nuotr./Tomas Kaukėnas

Už T.Kaukėno nugaros liko daug pajėgių biatlonininkų, tarp jų ir rusas Andrejus Šipulinas (29 vieta), pasaulio čempionas vokietis Benediktas Dollis (30 vieta), norvegas Tarjei Bo (32 v.).

Vytautas Strolia finišavo 85-as (nuo lyderio atsiliko 3 min. 9 sek.; 4 netaiklūs šūviai), Karolis Dombrovskis – 92 (3 min. 20 sek.; 3 netaiklūs šūviai).

Iš lietuvių tik T.Kaukėnas pateko į persekiojimo lenktynes, kurios vyks šeštadienį.

Šis pasaulio taurės etapas turėjo vykti Tiumenėje (Rusija), bet po Richardo McLareno tyrimo, atskleidusio Rusijos dopingo programą, varžybos buvo perkeltos į Suomiją.