Vilniaus „Baltica“ revanšas: emocingas ir rezultatyvus

Vilniaus „Baltica“ ledo ritulininkai per emocingas varžybas rezultatu 5:3 (2:0, 0:2, 3:1) įveikė Rygos „Juniors“ ekipą, atsirevanšuodami latviams už ketvirtadienį patirtą nesėkmę rezultatu 2:4. Laimėję 6 iš 8 žaistų rungtynių „Baltica“ ritulininkai turi 18 taškų ir vėl tapo MHL B grupės pirmenybių Vakarų diviziono lyderiais. Šių komandų trečiosios atvirojo Rusijos jaunimo čempionato (MHL) rungtynės sekmadienį Vilniuje vyks 17 valandą.
Rungtynių akimirka / Komandos nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

HC „Baltica“ strategas Dmitrijus Medvedevas per spaudos konferenciją pažymėjo, jog komanda žaidė visai kitaip nei per pirmąjį mačą su „Juniors“.

„Turėjome rimtą vyrišką pokalbį, žiūrėjome nesėkmingų rungtynių vaizdo įrašą, analizavome varžovų žaidimą. Šįsyk likau patenkintas ir komandos nusiteikimu varžyboms, ir žaidimu. Neišvengėme kelių šiurkščių klaidų gynyboje, tačiau rungtynės buvo išties gero lygio. „Juniors“ ekipa yra gerai organizuota, ambicinga ir žaidžia kovingą ledo ritulį“,  – sakė D. Medvedevas.

Pirmajame šeštadienio varžybų kėlinyje Lietuvos komandos ritulininkai rungtyniavo greitai, o varžovų atakas stabdė kietais veiksmais. Jau 5-ąją minutę „Baltica“ pirmavo rezultatu 2:0. 3-ąją minutę Aimas Fiščevas taikliu metimu baigė savo individualią ataką. Praėjus 1 minutei ir 32 sekundėms kiekybinę vieno žaidėjo persvarą realizavo gynėjas iš Slovakijos Davidas Jaško, „iššovęs“ bemaž nuo mėlynosios linijos, žyminčios varžovų zoną.

Pirmosios 20-imt minučių  galėjo būti laimėtos dar didesniu skirtumu, tačiau po Boriso Božeko metimo ritulys pataikė į „Juniors“ vartų virpstą, o Vadimo Chvoleso efektingą prasiveržimą nutraukė vartininkas Richardas Cimermanis. „Baltica“ kapitonas V.Chvolesas antrajame ir trečiajame kėlinyje sau būdingu elegantišku stiliumi dar du kartus atsidūrė akis į akį su varžovų vartų sargu, bet šeštadienį Vadimui jo įveikti taip ir nepavyko.

Po pertraukos mūsiškiai kurį laiką turėjo iniciatyvą, bet kiek sumažino apsukas. Tuo pasinaudoję svečiai išlygino rezultatą. 27-ą minutę „Baltica“ vartininką Nikiforą Ščerbą metimu iš vidutinio nuotolio „nuginklavo“ Edgaras Kulda. Antrajame kėlinyje rygiečiams pavyko surengti keletą žaibiškų kontratakų. Po vieno tokio išpuolio 37-ą minutę Nikolajus Jelisejevas panaikino Vilniaus klubo persvarą – 2:2.

Prieš trečiąjį kėlinį trenerio Dmitrijaus Medvedevo auklėtiniai už varžovus rūbinėje užtruko ilgiau. Rimtas pokalbis, žaidimo korekcija ir vėl „įjungti“ greičiai atnešė persilaužimą. Šiame mače ypatinga buvo 47-oji minutė, kai ritulys vartuose atsidūrė net tris kartus: 46:05 min. Richardas Pinka technišku metimu vėl išveda „Baltica“ į priekį – 3:2;  46:44 min. Miroslavas Božikas didina rezultatą, kai pirmasis suskumba prie vartininko atmušo ritulio po Aimo Fiščevo metimo, tačiau 46:53 min. šiurkščia mūsų komandos gynėjų klaida pasinaudoja Nikoljajus Jelisejevas – 4:3.

Nepaisant to, „Baltica“ ritulininkai neišsimušė iš žaidimo ritmo ir 50-ą minutę tiesiog idealią greitą ataką, kai du mūsiškiai atsidūrė prieš vieną latvių gynėją, įvarčiu užbaigė Maksimas Volkovas (jam asistavo Miroslavas Božikas), įtvirtindamas pergalę – 5:3.

„Juniors“ vyriausiojo trenerio Aigaro Cipruso teigimu, rungtynės buvo gero lygio, vyko azartiška kova ir nors jo komanda  po pirmojo dviem įvarčiais pralaimėto kėlinio susiėmė, bet trečiajame išsigelbėti nepavyko. Paprašytas įvertinti dvejas varžybas „Juniors“ strategas atvirai pasakė, jog per pirmąjį mačą jo auklėtinius lydėjo ir sėkmė, leidusi iškovoti pergalę.

Rungtynių statistika:

Vilniaus „Baltica“ – Rygos „Juniors“ 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)

Įvarčiai: A.Fiščevas (3 min.) – 1:0, D.Jaško (5 min.) – 2:0, E.Kulda (27 min.) – 2:1, N.Jelisejevas (37 min.) – 2:2, R.Pinka (47 min.) – 3:2, R.Božikas (47 min.) – 4:2, N.Jelisejevas (47 min.) – 4:3, M.Volkovas (50 min.) – 5:3.

Metimai į vartus. 1 kėlinys – 10:7. 2 kėlinys – 6:8. 3 kėlinys – 15:6.

Baudos minutės: „Baltica“ – 16, „Juniors“ – 12.