Visagine varžėsi orientacininkai

Įpusėjus žiemai, Lietuvos orientacininkai rinkosi į Visaginą, kad išsiaiškintų stipriausius trumpoje ir ilgoje trasose.
Einikyte finise
R.Einikytė finišavo dešimta. / R.Tėvelio nuotr.

Dėl čempiono vardo panoro varžytis daugiau kaip 300 dalyvių su slidėmis. Svečių teisėmis su lietuviais varžėsi ir svečiai iš Latvijos. Klaipėdai, kaip visada, atstovavo orientacininkai iš „Viesulo“ sporto centro, treneris Ričardas Tėvelis, ir orientavimosi sporto klubų „Kopa“ ir „Jaunystė“.

Moterų elito tarpe, įrengtoje 3,1 km su 10 kontrolinių punktų (KP) trasoje, greičiausia buvo Ramunė Arlauskienė, atstovavusi Ignalinos klubą „Būdakalnis“. Tik 3 sekundėm jai nusileido ir antra finišavo OK „Perkūnas“ (Vilnius) klubo narė Jolanta Šulčienė. Ji tik 8 sekundėm aplenkė kaunietę Gabiją Ražaitytę („Medeina“). „Viesulo“ SC auklėtinės Reda Einikytė grįžo 12 vietoje, o Ieva Baltriukaitė liko 13 vietoje.

Vyrų elito čempionu tapo Regimantas Kavaliauskas (OK „Telšiai“), 3,5 km su 12 KP trasą įveikęs per 16 min 5 sek. Antras finišavo to paties klubo atstovas Vitalijus Petrulis, trasoje čiuožęs 16 min 9 sek. Trečias finišavo Andrej Gerasimov („Igtisa“). Jo laikas 17 min. 16 sek.  Egidijus Pilybas (OK „Kopa“), trasoje parodęs laiką 18 min. 1 sek., finišavo 6 vietoje. Klaipėdietis Petras Andrašiūnas, atstovaujantis Šiaulių „Sako“ klubą finišą pasiekė 7 vietoje.

Pirmi metai startuojant jaunučių grupėje, nesutrukdė Matui Kreišmonui („Viesulo“ SC) užimti aukštą vietą. 8 KP sustatytus 2,3 km trasoje, jis atrado per 20 min 36 sek ir užėmė 5 vietą. Čempionu tapo šiaulietis Paulius Vidžiūnas – 18 min. Vaikų grupėje startavo Vytautas Stakeliūnas. Savo užduotį jis taip pat gerai išsprendė. 1,9 km su 8 KP trasą Vytautas pračiuožė per 21 min 41 sek ir finišavo 9 vietoje. Vaikų čempionu tapo kaunietis Nojus Kalvaitis 15 min 30 sek.

Senjorų  35-45 metų grupėje dalyvavęs treneris Ričardas Tėvelis užėmė 3 vietą. 2,8 km su 10 KP trasą įveikė per 0:22:12 ir tik 48 sek pralošė čempionu tapusiam Panevėžio „Lėvens“ klubui atstovaujančiam Mindaugui Kvedaravičiui.

Sekančią dieną orientacininkai rungtyniavo dėl čempiono vardo ilgoje trasoje.

Vyrų elito grupėje vėl nepralenkiami buvo Lietuvos rinktinės nariai telšiškiai. Tik šįkart čempionu tapo V.Petrulis, ilgą 19 km su 28 KP trasą pračiuožęs per 1 val. 27 min. 06 sek. R.Kavaliauskas finišavo 2 vietoje – 1 val. 31 min. 33 sek. Ilgą laiką pirmavęs E.Pilybas, trasos pabaigoje padaręs keletą klaidelių, užėmė aukštą 3 vietą. Jo laikas – 1 val. 32 min. 16 sek. P. Andrašiūnas vėl liko 7 vietoje – 1 val. 41 min. 37 sek.

Moterų elito grupėje R. Einikytė  užėmė 10 vietą, o I. Baltriukaitė – 13 vietą. Čempionės titulo niekam neužleido R. Arlauskienė, kuri 13,1 km su 24 KP pračiuožė per 1 val. 15 min. 19 sek.

Savo pozicijų neužleido ir  R.Tėvelis. 20 KP jis surado pračiuožęs 11,8 km per 1:15:54 ir užėmė 3 vietą. Šįkart čempionu tapo kaunietis (OK „Takas“) Kęstutis Siudikas – 1 val. 11 min. 24 sek.