TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Raitelis Benas Gutkauskas – tarp trijų pajėgiausių Centrinėje Europos-Šiaurės lygoje

Šiaulietis raitelis Benas Gutkauskas pakilo į trečiąją vietą tarp Centrinės Europos-Šiaurės lygos raitelių. Tai paskelbta naujausioje Tarptautinės žirgų sporto federacijos (FEI) klasifikacijoje. Jei B. Gutkauskui iki pavasario pavyks išlaikyti šią poziciją, jis antrus metus iš eilės pateks į konkūrų Pasaulio taurės finalines varžybas.
B.Gutkauskas vienas geriausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje
B.Gutkauskas vienas geriausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje / LŽSS nuotr.
Temos: 1 Benas Gutkauskas

Atnaujintoje FEI reitingų lentelėje B. Gutkauskas su 60 įskaitinių taškų užima 3-ąją vietą,  į šią poziciją jis pakilo iš 7-osios. Dabar Centrinės Europos-Šiaurės lygoje šiaulietį lenkia tik baltarusiai – 2-ąją vietą užimantis Ibrahimas Vaskovas (63 tšk.) ir pirmaujantis Vasilijus Ivanovas (92 tšk.), praneša Lietuvos žirginio sporto sąjunga (LŽSS).

Bilietą į Pasaulio taurės finalą, kuris 2011 m. pavasarį vyks Vokietijos Leipcigo mieste, užsitikrins tik 3 pajėgiausi lygos raiteliai.

Jei B. Gutkauskui pavyks išlaikyti savo dabartinę poziciją, jis į prestižines varžybas pateks antrus metus iš eilės. Praėjusį pavasarį 23 metų raitelis dalyvavo Ženevoje vykusiame Pasaulio taurės finale.

Paskutinėse šių metų varžybose, kurios šį savaitgalį baigėsi Lenkijos Poznanės mieste, B. Gutkauskui vis dėlto nepavyko pasiekti aukštų rezultatų. Mažajame finale jis su žirgu Lascar 41 užėmė 7-ąją vietą, tačiau svarbiausiame „Grand Prix“ konkūre padarė dvi klaidas ir liko tik 33-ias.

„Su savo žirgais po įvairius turnyrus keliavau tris pastarąsias savaites. Turbūt krūvis buvo šiek tiek per didelis, nes paskutinėse varžybose žirgai jautėsi pavargę. Aišku, dabar jie jau galės pailsėti į valias“, – sakė B. Gutkauskas.

Poznanėje jėgas išbandė ir kitas lietuvių raitelis Andrius Petrovas. Jis „Grand Prix“ konkūre buvo 41-as, o aukščiausią 10-ąją vietą užėmė jaunų 6-7 metų žirgų konkūre (su žirgu Zwalbe).

Beje, FEI skelbiamoje Centrinės Europos-Šiaurės lygos raitelių klasifikacijoje galima aptikti dar kelis lietuvių raitelius. Bendroje įskaitoje 19-ąją vietą užima šių metų Atvirojo Lietuvos konkūrų čempionato nugalėtojas Rimantas Babrauskas, 31-ąją – pirmenybių bronzos medalio laimėtojas Stasys Jasas.

FEI sudarytame „Rolex“ pasaulio reitinge B. Gutkauskas šiuo metu užima aukščiausią per visą savo karjerą 141 poziciją. Jis lenkia visus Baltijos šalių raitelius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius