Pasak „Sapiegos“ klinikos gydytojos dermatovenerologės Indrės Šaferienės, vasaros metu oda patiria ne tik ultravioletinių spindulių poveikį, bet ir drėgmės netekimą, oksidacinį stresą bei spartesnius senėjimo procesus. Todėl vien paviršinio odos drėkinimo ne visada pakanka.
„Vien kremo kartais nepakanka, nes jis nepasiekia gilesnių odos sluoksnių, kuriuose vyksta svarbiausi procesai, palaikantys odos jaunatviškumą“, – sako gydytoja dermatovenerologė.
Būtent todėl vasaros pradžioje ar prieš atostogas ji rekomenduoja rinktis odos biostimuliacijos procedūras. Tarp jų – bioreparacija, biostimuliacija ir biorevitalizacija. Šių procedūrų metu naudojamos veikliosios medžiagos: hialurono rūgštis, biopeptidai, polinukleotidai, antioksidantai, gintaro bei amino rūgštys. Visa tai padeda ne tik intensyviai drėkinti odą, bet ir skatinti jos atsinaujinimą bei kolageno gamybą.
Pasak specialistės, tokios procedūros veikia kompleksiškai – jos padeda apsaugoti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, gerina odos struktūrą ir ilgainiui leidžia išlaikyti sveikesnę, skaistesnę išvaizdą.
Dar viena vis dažniau pasirenkama procedūra – trombocitais praturtintos plazmos terapija, dar žinoma kaip PRP. Dermatologės teigimu, tai vienas stipriausių natūralių odos stimuliantų. Procedūros metu naudojami paties žmogaus kraujo komponentai, kurie skatina regeneracinius procesus odoje. „Po šios procedūros oda tampa stangresnė, elastingesnė, labiau sudrėkinta ir natūraliai spindi“, – pasakoja I.Šaferienė.
Botulino injekcijos – ne tik raukšlių mažinimui
Kalbėdama apie prevenciją, specialistė išskiria ir botulino toksino injekcijas. Nors dažnai jos siejamos tik su raukšlių mažinimu, gydytoja pabrėžia, kad procedūra gali veikti ir prevenciškai. „Atliekant šią procedūrą saugiai, tiksliai ir atsižvelgiant į anatominius žmonių skirtumus, galima apsaugoti odą nuo gilių mimikos raukšlių formavimosi ir ilgiau išlaikyti jaunatvišką išvaizdą“, – aiškina dermatovenerologė.
Anot jos, botulino toksinas, derinamas su hialurono rūgštimi bei polinukleotidais, ne tik mažina mimikos raukšles, bet ir gerina bendrą odos būklę – mažina uždegimus, raudonį, padeda kontroliuoti prakaitavimą bei perteklinį odos riebalavimąsi.
Specialistė atkreipia dėmesį, kad estetika šiandien nebėra vien tik grožio klausimas. Tyrimai rodo, jog žmonės, kurie atrodo sveikesni, pailsėję ir jaunatviškesni, dažnai jaučiasi labiau pasitikintys savimi bei yra sėkmingesni įvairiose gyvenimo srityse.
Todėl pasiruošimas vasarai neturėtų apsiriboti vien apsauga nuo saulės. Pasak gydytojos, derinant odą stiprinančias procedūras su tinkama apsauga nuo UV spindulių galima ne tik pagerinti odos būklę, bet ir užkirsti kelią ankstyvam jos senėjimui, mėgaujantis visais vasaros malonumais be papildomo streso dėl odos būklės.

