Įgyvendinus projektą, Kaline (Riešės sen.) iškils naujas ligoninės pastatas, bus išplėstos slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugos, o pacientams bus sudarytos geresnės sąlygos gauti ilgalaikę priežiūrą, rašoma Vilniaus rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.
„Augant gyventojų skaičiui, auga ir paslaugų poreikis. Ypač daugėja vyresnio amžiaus gyventojų, todėl turime pasirūpinti, kad rajone būtų pakankamai vietų slaugai ir ilgalaikei priežiūrai. Naujoji ligoninė leis ne tik padidinti lovų skaičių, bet ir pasiūlyti specializuotas paslaugas žmonėms, sergantiems demencija ar Alzheimerio liga. Tai svarbu ir pacientams, ir jų artimiesiems“, – sako savivaldybės meras Robert Duchnevič.
Projekto metu šiuo metu veikiančios Riešės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės teritorijoje planuojama nugriauti esamus pastatus ir jų vietoje pastatyti šiuolaikišką keturių aukštų pastatą.
Jame palaikomojo gydymo ir slaugos lovų skaičius padidės nuo 30 iki 62. Taip pat bus įrengti du slaugos skyriai senatvine demencija ir (ar) Alzheimerio liga sergantiems pacientams – iš viso 22 lovos. Bus išplėstos ir paliatyviosios pagalbos paslaugos.
Stacionarinių paliatyviosios pagalbos lovų skaičius padidės nuo 7 iki 16, o dar 14 vietų bus skirta paliatyviosios pagalbos dienos stacionarui. Projekto metu taip pat bus įsigyta reikalinga medicinos įranga ir transporto priemonė.
Šiuo metu Riešės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė veikia sename pastate – pagrindinis jo korpusas statytas dar iki 1940 metų. Dalis konstrukcijų yra medinės ir susidėvėjusios, pastatas nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų.
2020–2025 m. vyresnių nei 65 metų gyventojų skaičius Vilniaus rajone išaugo apie 45 proc. Daugėja ir asmenų, kuriems reikalinga nuolatinė slauga ar priežiūra, todėl ilgalaikės priežiūros paslaugų poreikis taip pat didėja.
Remiantis 2025 m. Valstybinės ligonių kasos duomenimis ir nustatytais normatyvais, Vilniaus rajone reikėtų 217 palaikomojo gydymo ir slaugos lovų, tačiau šiuo metu jų yra 129. Paliatyviosios pagalbos poreikiui patenkinti reikėtų 21 lovos, o šiuo metu yra 10.
Projekto vertė – 7,233 mln. Eur, iš jų apie 2,567 mln. Eur sudaro ES fondų finansavimas, o apie 4,666 mln. Eur – Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšos.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2026 m. liepos mėn. – 2029 m. liepos mėn.
Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga.

