Proveržis medicinoje: tyrėjai mano radę ilgiausiai veikiančią apsaugą nuo ŽIV

Medicinos žurnale „The Lancet“ mokslininkai pranešė, kad baigtas svarbus ankstyvasis prevencinės priemonės nuo žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) plitimo tyrimas. Tyrėjai turi daug žadančių žinių, kad lenakapaviras stabdo minėto viruso dauginimąsi ląstelėse, rašo BBC.
ŽIV
ŽIV / Shutterstock nuotr.

Jei būsimi bandymai bus sėkmingi (jau įveikta pirmoji fazė), jis gali tapti ilgiausiai veikiančia ŽIV prevencijos priemone.

Šiuo metu žmonės gali kasdien gerti tabletes arba kas aštuonias savaites švirkštis injekcijas, kad sumažintų riziką susirgti šia liga.

Tabletės yra labai veiksmingos, tačiau kasdienis jų vartojimas gali sukelti nepatogumų.

Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2023 m. pasaulyje gyveno apie 39,9 mln. žmonių, užsikrėtusių ŽIV.

Metinis dozavimas

Tyrimo metu 40-čiai ŽIV neužsikrėtusių žmonių į raumenis buvo sušvirkšta lenakapaviro, ryškesnio šalutinio poveikio minėti asmenys nepajuto.

Svarbu, kad po 56 savaičių vaistas vis dar buvo aptinkamas jų organizme.

Atkreiptas dėmesys, kad ateityje tyrimuose turės dalyvauti įvairesnio spektro dalyviai, tikino tyrimą komentavę mokslininkai.

Svarbu, kad po 56 savaičių vaistas vis dar buvo aptinkamas jų organizme.

ŽIV labdaros organizacijos „Terrence Higgins Trust“ atstovas Richardas Angellas sakė, kad atsiradusios kasdien vartojamos tabletės, kurios yra veiksminga prevencija, jau pakeitė žmonių kovą su ŽIV.

Metinės švirkščiamosios dozės perspektyva, anot jo, yra jaudinantis atradimas, kurį reikia gerai įvertinti ir jam ruoštis.

„Džiugu, kad šie pirmieji rezultatai rodo, jog švirkščiamoji dozė gali būti veiksminga iki 12 mėnesių. Turime jau dabar ruoštis jos diegimui ir finansuoti seksualinės sveikatos klinikas“, – tikino jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?