Dabar populiaru
Tiesiogiai

Antrasis pasaulinis karas Visos temos

Antrasis pasaulinis karas Vokietijos valstybės archyvo/wikimedia org. nuotr./Nacistinės Vokietijos kariai Atėnų Akropolio fone (1941 m.). .

Antrasis pasaulinis karas – karinis konfliktas, trukęs nuo 1939 iki 1945 m., kuriame dalyvavo dauguma pasaulio valstybių, iš jų – visos didžiosios valstybės, susiskirsčiusios į du karinius blokus: Sąjungininkus ir Ašį. Tai buvo didžiausias karas žmonijos istorijoje.

„Totalinio karo“ sąlygomis pagrindiniai varžovai karo tikslams sutelkė visus savo ekonominius, pramoninius ir mokslinius pajėgumus, peržengiant civilinių ir karinių resursų skirtį.

Karo veiksmai daugiausia vyko Europoje ir Viduržemio jūroje, Atlanto vandenyne, Šiaurės Afrikoje, Azijos rytuose ir Ramiajame vandenyne. Karo metu susiformavo du kariniai aljansai, kurie vadinami Ašimi ir Sąjungininkais.

Kare tiesiogiai ir netiesiogiai dalyvavo daugiau nei 60 valstybių (karo veiksmai vyko 40 valstybių teritorijoje), jo metu buvo mobilizuoti daugiau nei 110 milijonų karių.

Beveik visos šalys, kariavusios Pirmajame pasauliniame kare, kariavo ir Antrajame. Karo metu žuvo daugiau kaip 50–70 milijonų žmonių, kurių dauguma – civiliai.

Parašykite atsiliepimą apie 15min