Dabar populiaru

Čekis

Tema Visos temos
Čekis T. Urbelionio nuotr. / BFL/Pinigai

Čekis – nustatyta tvarka išrašytas mokėjimo dokumentas (vertybinis popierius), kuriuo jį išrašęs asmuo įsako bankui be sąlygų išmokėti čekyje įrašytą pinigų sumą (arba perkelti ją į pateikėjo einamąją sąskaitą) čekyje nurodytam arba jį pateikusiam asmeniui. Šis vertybinis popierius yra mokėjimo priemonė ir yra įprasta civilinėje apyvartoje. Jo galiojimui yra nustatyti minimalūs reikalavimai (nustatoma įstatymų ir kitų teisės aktų). Čekis išrašomas tik bankui ir negali būti akceptuojamas. Čekį gali išrašyti fizinis ar juridinis asmuo, turintis sąskaitą banke. Kiekvienas čekis sujungia trijų asmenų sandėrį: banko, mokėtojo, gavėjo.

Čekių rūšys:

  • Kelionės čekiai – patogi ir saugi mokėjimo priemonė kelionėje. Beveik visose pasaulio šalyse juos galima išgryninti bankuose arba jais atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Kelionės čekiai padės išvengti nuostolių ir nesklandumų, jei būsite apvogti ar juos pamesite.
  •  Banko čekiai – tai čekiai, išrašomi asmenims ar įmonėms, norintiems atsiskaityti su užsienio partneriais, sumokėti už prekes ar paslaugas arba perduoti pinigus kitam asmeniui užsienyje. Juose nurodoma konkreti pinigų suma ir jos gavėjas.

Parašykite atsiliepimą apie 15min