Dabar populiaru

„Man Booker“ premija

Tema Visos temos
„Man Booker“ premija 2016 metų „Man Booker“ premijos laureatas Paulas Beatty laiko knygą „The Sellout“ ir už ją gautą apdovanojimą

„Man Booker“ – literatūrinė premija nuo 1969 metų kasmet skiriama autoriui už Didžiojoje Britanijoje išleistą knygą anglų kalba. Tai vienas svarbiausių literatūros anglų kalba apdovanojimų visame pasaulyje.

Premijos laureatui atitenka 50 tūkst. svarų sterlingų čekis, o kiekvienam autoriui, patekusiam į trumpąjį premijos sąrašą, kuriame būna išskirtos šešios knygos, atitenka po 2500 svarų sterlingų prizas. Be piniginių prizų autoriai ir jų knygos, patekusios į „Man Booker“ sąrašus, atkreipia viso pasaulio skaitytojų dėmesį ir padeda autoriams išpopuliarėti bei padidinti savo kūrinių pardavimus.

Šį apdovanojimą yra gavę tokie garsūs rašytojai kaip Williamas Goldingas, Salmanas Rushdie, J.M.Coetzee ir kiti. Pastarasis autorius kaip ir Hillary Mantel bei Peteris Carey šią premiją yra gavę po du kartus.

Greta „Man Booker“ premijos nuo 2005 metų kasmet teikiamas ir tarptautinės kategorijos „Man Booker“ apdovanojimas. Nuo 2016 metų pasikeitus taisyklėms jis teikiamas knygai, kuri išversta į anglų kalbą ir išleista Didžiojoje Britanijoje. Šios kategorijos prizą – 50 tūkst. svarų sterlingų – pasidalija knygos autorius ir vertėjas.

Parašykite atsiliepimą apie 15min