Dabar populiaru
15min be reklamos

Neonacizmas Visos temos

Neonacizmas AFP/„Scanpix“ nuotr./Neonacių priešininkai sukėlė riaušes

Neonacizmas (taip pat žinomas kaip neonacionalsocializmas)  – yra siejamas su keliais Antrojo pasaulinio karo judėjimais, siekiantis atgaivinti nacionalsocializmo ideologiją ar kai kuriuos jos aspektus, pavyzdžiui, rasinį ar etninį nacionalizmą. Neonaciai retai vartoja šį pavadinimą kalbėdami apie save, dažniau įvardindami save kaip nacionalsocialistus, nacionalistus, patriotus ir panašiai. Kai kurios grupės ar individai, kurie pritaria ideologijai, vengia nacistinių terminų norėdami apeiti kultūros normas ar teisines subtilybes. Dauguma Europos šalių įstatymais draudžia nacistinių, rasistinių ar antisemitinių pažiūrų reiškimą.

Neonaciai dažnai naudoja raudonos – baltos – juodos spalvų simbolius, kurie buvo naudojami nacistinėje Vokietijoje, tokius kaip svastika, Juodoji saulė, sig runos ir raudonos – baltos – juodos spalvų derinys. Visuomenėje dėl nežinojimo nacių simbolika dažnai painiojama su indoeuropietiška naudota pagoniškoje Lietuvoje.

Neonacių judėjimas yra globalus reiškinys, organizuotas ir veikiantis daugelyje šalių, taip pat ir turintis tarptautinius ryšius. Jis pasireiškia net Izraelyje.

Parašykite atsiliepimą apie 15min