Dabar populiaru
15min be reklamos

Teisėjų korupcijos byla Visos temos

Teisėjų korupcijos byla Teisėjų korupcijos bylos įtariamieji

Teisėjų korupcijos byla2019 metų vasario 20 dieną į viešumą iškilo teisėjų ir advokatų korupcijos skandalas. Įtariama, kad už parankius teisėjų sprendimus buvo žadėti ir mokėti kyšiai, jų sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. eurų. Tyrimo duomenimis, sutartų kyšių suma siekė 400 tūkst. eurų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus, kuriais leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn 8 teisėjų laisvę bei sustabdė jų įgaliojimus. Taip pat sulaikyti 5 advokatai, iš viso – 26 asmenys. 

Skirtingomis korupcinėmis veikomis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu – įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Tarp sulaikytųjų yra ir 5 advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas (praktikuojantis Klaipėdoje).

Daugiau skaitykite: Korupcija įtariami teisėjai – sistemos senbuviai, darbo vietos nekeitę dešimtmečius

Parašykite atsiliepimą apie 15min