Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 20d. 16:50

Atlantos ir Donato sušių dvikova

Foto naujienai: Atlantos ir Donato sušių dvikova
zmones24.lt / Viganto Ovadnevo nuotrauka

Dainininkę Eleną Puidokaitę-Atlantą (28) su draugu teisininku Donatu Kisieliumi (27) neseniai užtikome sostinės japonų restorane „Tokyo", kuriame jie, pagelbstint meistrui, mokėsi gaminti sušius.

Dainininkę Eleną Puidokaitę-Atlantą (28) su draugu teisininku Donatu Kisieliumi (27) neseniai užtikome sostinės japonų restorane „Tokyo", kuriame jie, pagelbstint meistrui, mokėsi gaminti sušius.

Dainininkė Atlanta „Privatu!" prisipažino esanti sušių gerbėja ir šį patiekalą valganti bent kartą per savaitę. Ne mažiau už ją sušius mėgsta ir jos širdies draugas teisininkas D. Kisielius. Tačiau namuose pora šio patiekalo dar negamino - iki šiol sušiais mėgavosi restorane ar svečiuose pas draugus. „Jeigu galima taip pasakyti, sušiai dabar yra „ant bangos". Bent jau mūsų bičiulių rengiami vakarėliai dažnai virsta sušio degustacijomis. Norėjome su Donatu ir patys išmokti gaminti sušius, todėl apsidžiaugėme gavę kvietimą dalyvauti sušių gaminimo pamokoje", - „Privatu!" pasakoja Atlanta.


Kad netrumpas gaminimo procesas neprailgtų, pora sugalvojo tarpusavyje pasivaržyti. „Sutarėme, kad tas, kuriam geriau seksis, sušius gamins ir namuose. Donatui sušiai „pasidavė" lengviau, tad aš pralaimėjau. Taigi dabar juos dažniausiai gamins, Donatas o aš galėsiu šalia stovėti ir komanduoti", - juokiasi žinoma atlikėja.

Per pamoką Atlanta įsitikino, kad sušių gaminimas reikalauja didelio kruopštumo. „Žiūri, kaip greitai ir tiksliai dirba meistras, bandai atkartoti, tačiau nelabai išeina. Supratau, kad šiame darbe reikalingi geri įgūdžiai. Be to, dar reikia kantrybės ir didelio noro. Dabar jau ir pati pagaminčiau keletą sušių rūšių. Žinomi, kol kas jie tikrai nebus tokie tobuli, kokie išėjo su meistro pagalba", - šypsosi dainininkė.

Šio restorano meistras porą išmokė gaminti keturių rūšių sušius: „California maki" (su krevetėmis, avokadais, agurkais ir žuvų skraiduolių ikrais), „Avokadų maki" (su avokadu), „Love" sušius (su lašiša ir žuvų skraiduolių ikrais) ir „Spicy Tai" (su jūrų ešeriu). Atlantai ypač sudėtingas pasirodė „Kalifornijos maki" lipdymo procesas, kuriuos gaminant, ryžiai lieka išorėje. Be to, šiuos sušius dar reikia pavolioti žuvų skraiduolių ikruose.


„Sušių gaminimo pamokos - tikrai geras būdas praleisti laiką. Maža to, sužinai visas jų gamybos paslaptis ir paskui gali šį japonišką patiekalą pasigaminti pats", - reziumavo žinoma dainininkė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką